SRT Yayın Akışı - 24.10.2020
Son Dakika

Bir insanın hayatının yönünü bakış açısı belirler. 25 Eylül 2020 - 06:25, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

İnsanları rahatsız eden şey iyi olmanız değildir, sizin kendisinden daha iyi olmanızdır. Bu tabi ki de bazı insanlar için geçerlidir. Kimi kendisinden daha iyi olan insanları gördükçe onların adına sevinip kendi de iyi şeyler yapabilmek adına azimlenir. Kimisi ise kendinden başarılı, iyi, güzel olandan etkilenip hasetlenir.

Bir insanın hayatının yönünü bakış açısı belirler. Olaylara, kişilere, güzel ve kötü olan şeylere bakış açınızla yön verebilirsiniz.

Her iyiliğin, her güzelliğin, her başarının altında aksilik veya kötülük arayan insanlar hayatı kaçırırlar. Başkalarının başarısını eleştirmekten, güzelliğine mana bulmaktan, iyiliğine sebep aramaktan kendi hayatlarına adapte olmazlar. Hayatına adapte olamayan insanlar genelde başarıyı ve mutluluğu yakalayamazlar. Başkalarında olanda gözü olduğu içinde pek huzur bulamazlar.

Neden bende başarılı olmuyorum, neden bende iyi değilim, neden bende güzelleşmiyorum diye kendilerine sormak, kendilerini teşvik etmek yerine; neden o başarılı, neden o iyi, neden o güzel diye takılıp kalırlar. Takılıp kaldıkları için de olduğu yerde sayıp durur, geriye giderler.

Başkalarının mutluluğuna takılmak yerine nasıl mutlu olduklarına bakıp sizde mutlu olmanın yollarını arayabilirsiniz. Nasıl başarılı olduklarını görüp sizde başarılı olmak adına adımlar atabilirsiniz. Nasıl güzelliklere sahip olduklarını gördüğünüzde etrafınızdaki güzelliklerin farkına varabilirsiniz.

Durmakla yol alınmaz, adım atarak yol alınır. Sende adım atarsan mutlu olursun, sende çabalarsan başarılı olursun, sende kendine bakarsan güzel olursun.

Bu yüzden en çok başkalarına değil, kendine bak. 

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 928 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar