SRT Yayın Akışı - 27.06.2022
Son Dakika

BİR OSMAN BAYRAK VARDI !!! 7 Nisan 2022 - 00:37, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

        İnsanın içini burkmaktan daha da ötede hislere sevk eden, insanın yerle bir olmasına sebebiyet veren, fakat öyle ya da böyle doğal bir sonuç olarak, her şeyin Allah'tan olduğu gibi, anne ya da babanın ölmesi yanında, belki de pek bir yakıcı etki yapmayacak durum.. Lâkin öyle bir durumlar vardır ki; ölen kişi kardeşten daha yakındı, güzel günlerimiz, kötü günlerimiz olmuştur, kafalarımız bozulduğunda beraberce dertlerimiz bize eşlik etmiştir merhum Osman Bayrak ile.  

 

              Muhabbetlerimiz de günlük dertleşmeler yanında sonrasında borçlara, oradan da ailevi sorunlara bağlanmıştır, parasız kaldık, ya da o çok sıkışmışızdır, ya da askerde parasız kalmışızdır, bunların dışında da kimi zaman ağız kavgası, kimi zaman kol kola giderken yumruk yumruğa girecek tartışmalarda bulunmuştuk merhum Osman Bayrak ile 

 

                Sonra da, aradan iki gün geçer, ya telefonumuz çalar ya da iki defa kısa şekilde mesaj geldiğini belirten ses çalar, yine barışırdık, yıllar böyle akıp gitti., yine gün geldiğinde evlenirken, cebimizde para olmasa dahi, bir çeyrek altın takabilmek için sigaramızdan, bir haftalık yol paramızdan, ya da sevgilimizin ya da nişanlımızın bir akşamlık yemek parasından feragat ettik, o altını önümüze serilmiş bilumum, TL'lerin arasına iğnelemek her ikimizi de manen yüceltmişti. 

 

           Sonra sıra çocuk ziyaretine gelir, 'ee nasıl olsa' yeğenlerimiz doğduğunda,ve askere giderlerken onlar için de kendimizi sıkmışsızdır. Böyle sıcak koyu muhabbetlerle beraber ''hadi halı sahaya maça kahveye, düğüne, partiye, seçimlere ve hayatın yaşam boyu oluşumlarına giderdik. Ve bir gün yattığım gecenin gece güzellikleri ardında gece yarısında telefon acı acı kulağımda çınladı. Telefonda kadim dostumuz Ali Özkan; gecenin ve uykunun vermiş olduğu mahmurluk ile endişe arasındaki bir düşüncenin içerisindeyken, içimi ateş gibi yakan, tüylerimi kaskatı kesen, başımdan aşağı kaynar sular dökülmesine neden olan Osman Bayrak’ın vefat haberini iliklerime kadar  hissettim. Ölmemek için bu kadar direnen ve bu direnç zamanında hiç hastalığı olmayan ne arkadaşlarımızı ahrete intikal ettirdik. Hatta bazen esprilerle ‘’ Osman sen daha çok arkadaşı gönderirsin diyerek espriler yapardık. Her şakayı kaldıran mültefit, o kadarda gereğinde zalim bir adamdı merhum Osman Bayrak kardeşim. 

  

                Kendi borcunu ödemek için bankaya giderken kendisinden ‘’ihtiyacım var bana para lazım’’ denildiğinde parayı isteyene veren ve kendi senedini protesto ettiren alicenap kardeşimiz di Osman Bayrak.
              Ne de acıdır, gidip de o evde onu bulamamak, eski günleri yad edememek, arkadaş acısı içinde, son yolculuğunda son ikametgahına indirmek, sonra da, mezarına yağmur suyuna karışmış solucanlı iki kürek toprak atmak... 

              Allah cc Rahmet etsin mekanın cennet olsun nurlar içinde yat.Seni hiç unutmayacak hatıralarınla kalplerimizde ölene kadar yaşatacağız. Zira sen buna lâyık, mert, adam gibi adamdın Osman Bayrak kardeşim.Az kaldı yakındır bıraktıklarınla ahrette inşaAllah cennette vuslat edersin.Nurlar içinde yat.BİR OSMAN BAYRAK VARDI diye her zaman içimizdesin ve olacaksın inşaAllah. Amin. 

  

 

Bu yazı toplam 244 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar