SRT Yayın Akışı - 18.11.2017

Bir şehir iki ayrı güzellik15 Ekim 2017 - 10:30, Pazar


Zemine Yılmaz İşçi

Şehir yaşamı ne yazık ki her geçen gün insanı doğadan uzaklaştırıyor. Özellikle caddeler, evlerin bahçeleri gibi dolaştığımız her yerde betonla temas ediyoruz. Oysa insan toprağa dokunmalı, çimlerde çıplak ayakla yürümeli.

 

 

 Şehirlerin güzelliği insanlarından gelmektedir. Şehri güzel ve yaşanılır kılan buradaki insanların bakış açıları, hayat görüşleri, telaşsızlıkları. Bu güzel insanların içinden güzel arkadaşlar da seçerseniz eğer, sevdikleriniz burdaysa şehir gözünüze güzel görünür elbette.

Üniversiteler adeta bacasız fabrika. Öğrenciler ulaşım, barınma, yeme içme, eğlence gibi harcamalarıyla gittikleri şehre ekonomik katkı sağlıyor.

Üniversitelerin bulunduğu şehrin öğrenciye bakış açısı, sunduğu sosyal ve ekonomik olanaklar, yaşam maliyeti gibi kriterleri de dikkate alıması gerekiyor.

Serdivan Belediyesi, şehrin görsel estetiğini değiştiren çalışmalarıyla vatandaşların beğenisini topluyor. Kafeler ve  Bağlar  Caddeleri gündüzleri ayrı, geceleri ayrı bir güzellikte.

Ben gündüzü çok severim.   Gündüz gezerken erken saatlerde gitmenizi tavsiye ederim, yoksa çok kalabalık oluyor, en güzel saatler sabah 07.30 civarı, kimsecikler olmuyor, sakin ve dingin! Sonrasında daha hareketli

Diğer arka sokaklar için aynı şeyi söylemek çok doğru değil. Bazen sanki iki ayrı şehirde yaşıyormuş gibi hissediyorum.

Öğrenci şehri olan Serdivan’da kafeteryaların kapalı olanların  fazla olduğunu düşünüyorum. Özellikle sosyal ve kültürel olanakları daha kısıtlı.

Öğrencileri şehirle buluşturacaksak öğrencilerin  istek ve taleplerini  göz ardı etmemeliyiz, onların isteklerine kulak vermeliyiz. Öğrencileri şehirde tutabilecek sosyal ve kültürel alanlar yapılmalı.

Bu yazı toplam 232 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Sosyal Medya


 

 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız