SRT Yayın Akışı - 02.07.2020
Son Dakika

 

BİZ ALTMIŞ BEŞLİKLER4 Haziran 2020 - 06:30, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

65 yaş üstü bizlere uygulanan sokağa çıkma yasağı, iyilik yerine kötülük haline gelmiştir. Millet nezdinde bizler itibarsız insan haline getirilmiş durumdayız.. Yazık değil mi? Bu alınan tedbirlerle, bizleri koruma yerine, zulmedildiğini hâlâ anlayamayanlarımız var. Bizlerin de nefes alma, bir iki cümle ile yüz yüze konuşma, böylece manen güç kazanma, maddeten de biraz hareketle vücudunu güçlendirme ihtiyacımız olduğunu düşünmeden, bizlere bir nevi ceza üstüne ceza vererek çıldırmamızmı isteniyor?

​                 Üstelik bizlere nefes almak için tayin edilen gün pazar. Oysa Pazar günü her taraf kapalı, bir şişe su bile bulmamız mümkün değil. Berbere gidemiyor, bankadaki işlerimizi göremiyor, bize lazım olan hiçbir şeyi alamıyoruz. 65 yaş üstü bizleri ciddi bir şekilde demoralize eden vaki kararlarınızdan ah alıyorsunuz. Bizleri hakkımız olan hürriyetlerimizden aylardan beri mahrum bıraktınız.

                 ​Mazlum insanın ahı yerde kalmaz.  İşte o zaman tahmin edilemeyen felaketler başımıza gelir. Onun için, yöneticilerin en önemli vazifesi, yönettiği insanlara zulmetmek değil, onları hoşnut etmektir. ​Doğrusu bu güne kadar yapılan uygulama, hayır yerine zulme dönüşmüş bulunmaktadır. 65 yaş biz insanlara reva görülen bu antidemokratik uygulamalardan şikâyetçi olmayan Allah’ın bir tek kulunu bulmak mümkün değildir. ​Elbette ki fevkalade durumlarda, geçici tedbirler, muayyen günler için alınabilir. Bu tedbirler genele uygulanır. Sadece 65 yaş üstü insanlara uygulanmaz. Bunun aksini düşünmek, kulun ahını-vahını almaya vesiledir. ​Üç aydan beri biz 65 yaş üstü insanlara uygulanan ve bir nevi mahkûmiyet haline dönüşmüş olan bu tutum, aynı zamanda adil değildir. Sadece yaşlı olduğu için cezalandırılan, karantina altına alınan bizleri strese sokmak yanlıştır.

​               Biz 65 yaş üstü insanlara saygı gösterileceği yerde, gönüllerinin alınacağı yerde, ahlarını-vahlarını almak akıl kârı mıdır? Yönetenler bunu düşünemiyor veya düşünmek mi istemiyor? Ama unutmamak gerekir ki, herkes idare ettiği insanlardan sorumludur. ​Ayrıca bizler hayatı, ölümü ve bu ikisi arasındaki zamanı yaratanın Allah c.c. olduğunu bilenlerdeniz. O’nun emri olmadıkça coronavirüs ömrümüzü kısaltamaz. Elbette ki elden gelen tedbirlere tevessül gerekir. Ancak bu tedbirler yaşatmak için olmalı, öldürmek için olmamalıdır.  Allah c.c. kuluna acıyandır, onlara merhamet edendir. Sizlere de, yaptıklarınızdan dolayı, merhamet edecek olan Allah’tır. Bu sebeple, bizleri daha fazla üzmeyiniz bizlere merhametiniz olsun. Çok yakında çoğumuz psikolojik tedavi olmak için hastaneleri işgal etmek mecburiyetinde kalacağız. Saygılarımla

*** CUMA GECENİZ VE YARINKİ CUMA BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN. EVDE KAL. EV HASTANEDEN VE MEZARLIKTAN İYİDİR.***

Bu yazı toplam 1064 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar