SRT Yayın Akışı - 13.07.2020
Son Dakika

BİZLER ET VE TIRNAK GİBİYİZ27 Haziran 2019 - 04:30, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Yenilenen İstanbul büyük şehir belediye başkanlığı seçimi münasebeti ile yine halkımız arasında hiç te benimsenmeyecek menfi olgular oluşturulmaktadırSeçimler sanki birbirimize düşman olmamız için sebep gösterilmeye çalışılmaktadır. Hiç kimse bir diğer kişiden daha fazla(satılmışlar hariç) vatanperver değildir. Herkes vatanını sever ve bu uğurda da ölmeye her zaman ve her an hazırdır da.Selâm olsun Ülkemin tüm müsbet insanlarına.Bu bağlamda;

                   Bizler bu topraklarda kardeşçe büyüdük. Aynı kaderi paylaştık, aynı sevinçle oynaştık, aynı mevlidi dinledik, mezarda olanlar için aynı duaları yaptık, düğünlerimizi de aynı geleneklere göre gerçekleştirdik. Savaşlarda, depremlerde kucaklaştık, elde olanımızı paylaştık. Birbirimize karşı ikram sever olduk, kız alıp verdik, bir beden haline geldik.  Şimdi bu ahengi bozmak için emirberler aldıkları görevi ifa etme gayretine giriştiler, nifak tohumlarını ekmek için eski defterleri karıştırmaya, kapanan yaraları kaşımaya başladılar. Hem de en hassas konularda

.                 Elbette ki koç yiğitleri bu oyuna gelmeyecek, yaylaklarımızda, obalarımızda, aynı türküler, aynı bozlaklar söylenecek, aynı bayrağın gölgesinde yaşayacaklardır.  Diyarbakır’da okunan ezan ile Çanakkale’de okunan ezan arasında fark olmadığı gibi, inananların arasında hiçbir fark yoktur ve olamazda.            

                  Halayımızın Kars’tan Edirne’ye kadar uzanması, horonumuzun Karadeniz sahilinden Akdeniz sahillerine yayılması, Ege’de efenin başkaldırısı, ayağını yere vurması tüm Türkiye’mizi heyecanlandırmaktadır.
                  .
                 Onun için safları sıkıştırma zamanıdır. Aramızı açmaya çalışanlara, birbirimize hasım yapmak isteyenlerin şarlatanlıklarına meydan vermeden, birbirimizi anlayalım. Eksikliklerimizi biz tamamlamaya çalışalım, meselelerimizin çözümünü emperyalistlere, sömürücü güçlere asla bırakmayalım. Zira atalarımız; “Ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar” demişlerdir.

                 Biz bir bedenin uzuvları gibiyiz, biz bir duvarın tuğlaları gibiyiz, biz bir tarağın dişleri gibi aynı sıradayız. Batıda yaşayan bir mümin, doğuda yaşayan bir müminin derdine koşmazsa o bizden değildir diyen aynı peygamberin ümmetiyiz, tarihimiz de müşterektir. Anadolu toprakları hepimizindir, aramızda ayrılık gayrılık yoktur. Uygulamalardaki haksızlıkları biz çözmeliyiz. Bu hususlar bilindiği halde, ülkemizi bölmeye çalışanlara  çanak tutmak, vatanseverlikle bağdaşır mı? Onların derdi güçlü bir Türkiye istememek, bizim de müşterek arzumuz ekonomik açıdan güçlenen, dış politikada efelenen bir Türkiye istememizdir.          

             "Allah Katında en sevimliniz dostluk kuran ve kendisiyle dostluk kurulanlarınızdır. Allah nezdinde en sevimsiziniz de insanların arasını açanlardır." 
            "Birbirinize sırt çevirmeyiniz. Birbirinize kin tutmayınız. Birbirinizi kıskanmayınız. Birbirinizle dostluğunuzu kesmeyiniz. Ey Allah'ın kulları kardeş olunuz."
            ‘’Birbirinizi kıskanmayınız, birbirinize kin tutmayınız, birbirinize çirkin sözler söylemeyiniz, birbirinize sırtlarınızı dönmeyiniz, kiminiz kiminizi arkasından çekiştirmesin. Allah'ın kulları kardeşler olunuz’’.

         Birlik ve beraberliğin insanlar arasındaki ulviyetini en güzel bir şekilde izah eden bu güzelhadis-i şeriflerin Işığına istinaden; bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara lanet olsun. Dış güçlere ve onlara hizmet eden işbirlikçilerine lanet olsun. Kucaklaşmak için gayret gösteren tüm vatan evlatları da sağ olsun..Unutmayalım ki bizler et ve tırnak gibiyiz asla birbirimizden ayrılamayız. Selam,sevgi ve saygılarımla efendim.CUMA GECEMİZ VE YARINKİ CUMA BAYRAMIMIZ KUT VE MUT OLSUN İNŞALLAH. AMİİİİİİN….

Bu yazı toplam 808 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar