SRT Yayın Akışı - 07.08.2020
Son Dakika

-Borçlulara Sevindirici Haber..2 Ağustos 2019 - 09:57, Cuma


Gülsüm ÇAKMAK GÜNERİ (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir)

-Genel Sağlık Sigortası Prim Borcu Olan Vatandaşa Beklenen Güzel Haber Geldi.

-Peki Nedir Bu Güzel Haber?

Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğa’nın 29.03.2019 tarihli 859 sayılı imzalı kararı, 30729 sayılı  Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayınlanan bu Karara göre, Genel Sağlık Sigortası kapsamında olan ancak primlerini zamanında ödemeyip borçlu duruma düşen Türk vatandaşları, Sağlık Bakanlığı ve üniversite hastanelerinde ücretsiz sağlık hizmeti alabilecek. Sadece borcu olan vatandaşlar değil ayrıca bakmakla yükümlü olduğu kişilerde ücretsiz sağlık hizmeti hakkından yaralanabilecek. Gelen bu sevindirici haber vatandaşı bir nebze olsa da rahatlattı.

Ücretsiz sağlık hakkı, 31 Aralık 2019'a kadar geçerli olacak. Ek bilgi olarak şunu da ekleyelim; Genel Sağlık Sigortası primi  bu yıl aylık 76,75 tl olarak uygulanıyor.  Ayrıca okurlarımızın aklının bir köşesinde şu da  bulunsun; maddi durumu iyi olmayan vatandaş gelir testi ile kişi başı geliri 852,00 tl liradan az ise primler devlet tarafından ödeniyor. 

Bu yazı toplam 1343 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar