SRT Yayın Akışı - 21.04.2021
Son Dakika

BOŞ LAFA KARNIMIZ TOK!3 Nisan 2021 - 20:22, Cumartesi


Av.Arb. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, geçen haftaki yazımda pandemi sürecinde vatandaşa uygulanan yasaklar ile cezalara ve buna karşılık Ak Partinin seyircili lebalep kongrelerine değinmiştim. Şükür ki siyasi iktidar kongrelerini bitirdi. Tabi an itibari ile de covid verilerinde rekoru yaşıyoruz. Dolayısıyla bu durum Ülke gündeminde eleştiri konusu oldu ve Sağlık Bakanı Koca’ya bu soru soruldu.

Eleştiri konusu olan AKP kongresi ile ilgili sorulara yanıt veren Bakan Koca, “Bu konuyu gündemde tutmanın kimseye faydasının olmadığı kanaatindeyim. Bugüne kadar Bilim Kurulu üyelerimiz dahil olmak üzere kapalı ortamlarda virüsün bulaştığını biliyoruz. Herkesin bu mücadelede üzerine düşen sorumluluğun gereğini yapması gerektiği kanaatindeyim. Buradan bir ayrıcalık çıkarma hikayesi oluşturmak doğru olmaz” dedi.

Pişkince yapılan bu açıklamadan sonra Sayın Bakan samimi olmadığını bir kez daha gözler önüne sermiş bulundu. Keşke gazeteciler “neyi gündemde tutmamızı istersiniz bakanım” diye sorsalardı.

Mesela siz tüm bunları yaparken, sağlıkçılar günlerce/haftalarca aileleri ile görüşmedi ve bir kısmı covid sebebi ile hayatını kaybetti. Buna karşılık covidi, sağlıkçılar açısından meslek hastalığı yapmamakta ısrar ettiğinizi gündemde tutalım ister misiniz sayın bakan?

Herhalde siyasi iktidar, sağlıkçılara günde 1 dakikalık alkış tutmayı yeterli görüyor ki başka bir şey yapma ihtiyacı duymuyor. Sağlıkçılara ayrıcalık verileceğine pudra şekeri ticareti yapanlara ayrıcalık tanıyıp zenginleştirmek daha mantıklı sanırım. Ya da keramet alkış tutmakta ise Bakanlar ve Milletvekilleri Devletimizden maaş almasınlar, biz de onları her akşam 1 dakika alkışlayalım.

Yani anlayacağınız o ki, milletimiz boş söz dinlemekten o kadar sıkıldı ve artık gülüp geçiyor. Birilerinin de dediği gibi biz lafa değil icraata bakıyoruz.

 

Saygı ve sevgilerimle.

Bu yazı toplam 539 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar