SRT Yayın Akışı - 31.05.2020
Son Dakika

BU GÜN CORONAVİRÜS.YARIN?2 Nisan 2020 - 14:37, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Günümüzde meydana gelen coronavirüs, gelişmiş olduklarını zannederek, dünyaya meydan okuyanları rezil ve perişan etmiştir. Top tüfek her şeyleri ile alarma geçtiği halde, bahis konusu virüsle baş edemediklerini görüyoruz. Çünkü; “Siz ne yerde, ne de gökte Allah’ın yapacağı (işi) engelleyemezsiniz.” (Ankebût/22)

 

​             Tüm dünya devletleri birleşseler bile gözle dahi görülemeyen bu virüsü yaratanın gücüyle baş edemeyeceklerini anlamış olacaklar ki, evlerine çekilerek akıbetlerini beklemeye başladılar Bütün bunlara rağmen ölümlerin önüne geçemiyorlar.​ Geçen hafta bahsettiğim Ad, Nuh, Semûd, Lut , Medyen, kavimlerinden sonra; Musa Kavileri, daha sonra Babil Krallığı, Sümerler, İyonyalılar, Filikyalılar, Etiler vs tüm uygarlıklar ya sarsıntılarla, tufanla, çekirge istilasıyla, kımıl, kurbağa  taş yağmuru,ıslıkla,ve rüzgârla yerle bir oldular.

 

​            Şimdiki devletlerin çoğu kâinatın tek sahibi olan Allah’a ve emirlerine bir nevi kılıç çekmektedirler. Bunların akıbetinin farklı olacağını zannetmek, ziyadesiyle saflık olur. Çünkü Allah; “Biz yoldan çıkan şu ülke halkının üstüne gökten bir azap indireceğiz” (Ankebût/34.bu gün bu azap Çin’den başladı ve dünyaya yayılmaktadır. Çünkü günümüz medeniyetleri eski medeniyetler gibi Hakk’a değil, para ve güç putuna önem vermektedirler. Böylece dünyaların sahibi olan Allah’ın güç ve kudretini unutmuş durumdadırlar. ​Bundan dolayı, günümüz devletlerinin tavırları aynı şekilde devam ettikçe perişanlıktan kurtulamayacaklardır.   Şimdilik coronavirüs bütün dünya için sadece bir ikazdan ibarettir.

 

​            Eğer Rab’imiz bize acımaz ve bizi bağışlamazsa elbette ziyana uğrayanlardan oluruz.” (A’raf/149)3- “Bırak o dinlerini oyun, eğlence yerine koyan ve dünya hayatının aldattığı kimseleri…” (En’âm/70)4- “Nice kentleri helak ettik. Gece yatarlarken yahut gündüz uyurlarken azabımız onlara geliverdi.”  “Allah da kendileri ile alay eder ve onları bırakır.” (Bakara/15)11- Allah da inkâr düşmanıdır.” (Bakara/98)13- “…Göklerin ve yerin mülkü (hükümdarlığı, yönetimi, mülkiyeti) yalnız Allah’ındır…” (Bakara/107) Enam:73 “Gökleri ve yeri hak (ve hikmet) ile yaratan O’dur. Ol dediği gün oluverir, sözü haktır. Sûr’a üfleneceği gün de mülk onundur. Gizliyi ve açığı bilendir. O, hükümdardır, her şeyden haberdar olandır) buyurmaktadır. Bu gün coronavirüs,yarın?Allah c.c. yolunda yaşamaya devam etmez isek bir başka afetle de mutlaka, ama mutlaka karşılaşacağız.

        ​           Sonuç olarak; “(A’raf/194) Allah’tan(cc) başka yalvardıklarınız da sizler gibi kullardır. ve A’raf /197 “ O’ndan başka yalvardıklarınız ise ne size yardım etmeye güç yetirirler, ne de kendilerine yardım edebilirler ”LÜTFEN AŞIRI TEMİZLİĞE DİKKATLE İSLÂMI YAŞAYAN MÜSLÜMANLAR OLALIM. Saygılarımla efendim.

Bu yazı toplam 1618 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar