SRT Yayın Akışı - 02.04.2020
Son Dakika

CADDEMİZDE DOĞAN MESLEK!28 Ekim 2019 - 08:04, Pazartesi


Av. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, malumunuz şehrimizin sembol noktalarından biridir, Çark Caddesi. Güzelliği ile canlılığı ile övünürüz caddemizin.

 

Son zamanlarda gezme fırsatınız oldu mu bilmiyorum fakat güzide caddemizde farklı bir meslek dalı oluşmuş. Meslek dalı diyorum çünkü birkaç kişinin yaptığı bir şey değil bu. Bayağı Bayağı çok sayıda vatandaş, çoluk çocuk, genciyle yaşlısıyla bu işi meslek edinmiş görünüyor.

 

Bu mesleğin rağbet görmesinin de belli sebepleri var tabi. Öncelikle kazancı iyi, anladığım kadarıyla vergisi de yok.

 

Yasal olup olmadığı noktasını ise Belediyeye sormak lazım ama herhangi bir yaptırım olmadığına göre yasal olduğu düşünülebilir!

 

Değerli dostlar bahsettiğim bu iş kolu “Dilencilik”.

 

Caddenin bir ucundan diğer tarafına gidene kadar çok sayıda insan sizden bir şekilde para istiyor. Hatta caddede bir yerde mola vermişseniz, bir arkadaşınızı görüp durmuşsanız hemen yanınıza gelip 3-5 lira isteyen kesinlikle çıkıyor. Aslında bu durum Şehrimizin ne hale geldiğinin bir göstergesidir.

 

İnsanların refah düzeyinin ve yaşam şartlarının durumunu mu değerlendirelim yoksa artık ülkemiz, şehrimiz bu halde kabullenmesi ile Belediyelerin de yaptırım uygulamadığı gibi sessiz kalmaya devam mı edelim?

 

Ara sıra yapılan ve basında yer bulan dilenci yakalandı haberlerinden ziyade buna çözüm bulmak için bir eylem gösterilmemesini büyük bir handikap olarak nitelendiriyorum.

 

Önemli olan göstermelik hareketler değildir, eğer uyguladığınız yönetim ile projeniz başarıya ulaşıyorsa gerçekten iyi idareci kabul edilirsiniz ve bu şekilde taktir toplayabilirsiniz, hizmet edebilirsiniz.

 

Şehri yönetmek gerçekten zor zanaat bunu her daim kabul etmek gerekir. Fakat gözleri ve kulakları kapatmak daha çok tercih edilen kolay iştir diyebiliriz herhalde.

 

Sevgi ve Saygılarımla.

Bu yazı toplam 1551 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar