SRT Yayın Akışı - 02.04.2020
Son Dakika

CHP’DE KELEŞ DÖNEMİ19 Şubat 2020 - 09:39, Çarşamba


Taner İltaş

CHP’de kıran kırana bir seçim heyecanının yaşandığı kongre dönemi sona erdi. Ecevit Keleş, Erdoğan Isır ve Reyhan Şahin’in mücadelesinden galip ayrılan Keleş oldu.

Ecevit Keleş, bir kez daha sürprize imza atarak yine il başkanı seçilmeyi başardı. 7 yıl önce de buna benzer bir senaryo yaşanmıştı.

Kimse kendisine şans vermezken o il başkanı seçilmeyi başarmış, tabiri caizse herkesi ters köşeye yatırmıştı.

Düşünsenize Milletvekili Engin Özkoç’un desteklediği Reyhan Şahin ile mevcut il başkanı Erdoğan Isır’ın karşısına çıkıyorsunuz ve seçimi kazanıyorsunuz.

Bu az buz bir şey değil.

Peki Ecevit Keleş’in başarısının sırrı ne?

Bana kalırsa birinci faktör samimiyet. İkincisi ise hedef kitleye verdiği güven. Eğer böyle olmasaydı, bu kadar delegenin oyunu alması imkansız olurdu.

Keleş çalışmayı seven, yeri geldiğinde gece-gündüz dur durak bilmeden çaba gösteren bir siyaset adamı.

Kongre sürecinde de aynen böyle yaptı. Bütün delegeleri tek tek ziyaret etti. Bıkmadan usanmadan onlara hedeflerini ve çalışma vizyonunu aktardı.

Karşılığında da istediğini almayı başardı.

Siyaset uzun soluklu, sabır isteyen ve tembelliği asla kabul etmeyen bir iştir. Siyaset insan kazanmaktır.

Ecevit Keleş bunu çok iyi başardığı için ikinci kez bir seçimden, kendisine pek şans verilmese de galip ayrıldı. 

Peki Keleş ile bundan sonra CHP’de neler değişir?

Aslında bunu şimdiden kestirmek zor ama CHP’nin daha aktif bir siyaset ile şehrin sorunlarını daha gür bir sesle gündeme taşıyacağını düşünüyorum.

Çünkü Keleş profilindeki siyasetçilerin genelde tarzı bu yönde. Zaten CHP Milletvekili Engin Özkoç da çok sert bir muhalefet anlayışıyla siyaset yapıyor.

Her ne kadar Keleş ve Özkoç arasında soğukluk olsa da iş iktidara karşı muhalefete geldi mi ikisinin de aynı doğrultuda yol izleyeceğini düşünüyorum.

------------------------- 

ATATÜRK DÜŞMANLARI

Sosyal medya çok enteresan bir mecra. Allah’tan sadece twitter kullanıyorum.

İşim gazetecilik olmasa onu bile kullanmayacağım ama gündemi takip etmek adına buna mecbur kalıyoruz.

Çünkü sosyal medya zaman zaman her önüne gelenin, çaplı-çapsız her türlü zatın istediğini pervasızca, hadsizce yazıp paylaştığı bir platform haline geliyor.

Klavye delikanlısı üç paralık insanlar, bu devletin kurucusuna dahi laf atarak bu milletin sinir uçları ile oynamayı başarıyorlar.

Sosyal medya bunlar için yani Atatürk düşmanları için bulunmaz bir nimet!

Bakın bunlar çok tehlikeli işler. Türk Milleti Atatürk’e düşkündür. Atatürk eleştirilmez diye bir şey yok ama yıllar önce ebediyete intikal etmiş, ömrünü Türk’ün bağımsızlığına adamış bir insana hakaret etmenin amacı toplum içine kin ve nefret tohumu etmek demektir.

İşin kötü tarafı bunların sayısı da gittikçe çoğalmaya başladı. Bana göre milleti çıldırtmak için bilinçli ve organize bir şekilde yapılıyor.

Ama bir şeyden eminim; Ölüsünden bile bu kadar korktukları Atatürk, bu zerzevatlar yok olup gittikten sonra dahi milletin gönlünde olmaya devam edecektir.

Bu yazı toplam 1851 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar