SRT Yayın Akışı - 28.02.2021
Son Dakika

ÇİFTÇİYE HACİZ, MİLLETVEKİLİNE KRAVAT16 Ocak 2021 - 06:26, Cumartesi


Av.Arb. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, geçen haftaki yazımda bir çiftçimizin haykırışından bahsetmiştim. Ülkemiz konumu ve coğrafi şartları sebebi ile verimli topraklara sahipken çiftçi neden zor durumda diye düşünmekten alamıyoruz kendimizi.

Yaşadığımız pandemi sürecinin etkileri belki düşünülebilir fakat ben bu durumun tarımı ciddi derecede etkilediğini düşünmüyorum.

Çiftçimizin zor durumu karşısında siyasi iktidar ve ilgili bakanlığın acaba bir tedbir alması gerekmiyor mu?

Bu şekilde düşünürken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den bir hamle geldiğini medyadan öğrendik. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin her milletvekiline doğum günü hediyesi olarak 499 TL değerinde pahalı bir kravat gönderdiği ortaya çıktı.

Milletvekillerinin TBMM'deki makam odalarına gönderilen kravat kutusu içerisinde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli imzalı bir not yer alıyor. Pakdemirli'nin notunda “Doğum gününüzü en içten dileklerimle kutlar, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu daha nice yaşlara ulaşmanızı dilerim” diye yazıyor. Türkiye'nin en ünlü giyim markalarından biri tarafından üretilen bu kravatın KDV dahil 499 TL'ye satıldığı belirlendi.

Kravatsızlıktan aç ve açıkta olan, hacizlerle boğuşan, evine ekmek ve kravat götürmekte zorlanan milletvekillerimizin yardımına koşan bakanımızı tebrik etmekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

Artık çiftçi de bir şekilde baksın çaresine. Her şeyi de Devletten beklemeyelim değil mi!

Bir sonraki seçimlerde de, yerli bir araba üretilir ya da açık denizlerde doğalgaz bulunur ya da seçim bildirisi olarak her çiftçiye bir kravat vaat edilir ve bütün sorunlar bu şekilde çözülür. Sizler ne dersiniz?

 

Saygı ve sevgilerimle.

Bu yazı toplam 1337 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar