SRT Yayın Akışı - 22.04.2021
Son Dakika

Çirkin erkekler de aldatır. 12 Şubat 2021 - 05:00, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Güzel kadınların çoğu çirkin erkekleri seçerler, fazla ilgili oldukları, karşı tarafa daha fazla sevgi verdikleri için... Bunun nedeni aslında, pek de yakışıklı olmayan bir adamın güzellik olgusunu ilgi ve sevgiyle kapatmasıdır, hem de açık ara farkla… Kadınlar ilişkiyi sevgi ve ilgiyle idame ettirirler. Hal böyle olunca da yanlarında özgüvenli ve kendine fazlasıyla güvenen bir erkek görmekten ziyade, ağzı iyi laf yapan, ilgi ve sevgisini sonsuz veren, kadının gönlünü kaybetme korkusuyla her daim hoş tutmasını bilen erkeği görmeyi daha çok yeğler. 

Çirkin erkekler yakışıklı erkeklere oranla daha fazla aldatmaya meyillidirler. Kadınlarsa bunun tam aksini düşünürler oysa…

Çirkin erkeklerin ne kadar ağzı iyi laf yapsa da özgüveni düşük olur. Güzel bir kadına sahip olduğunda kendini ister istemez yetersiz hisseder. Kadını onu ne derece severse sevsin… Kendini yetersiz hisseden erkeklerin birçoğu aldatma eğiliminde olurlar. Ve de aldattıkları kişilere bakın çoğu partnerini partnerinden daha çirkin bir kadınla aldatır. Yani erkek böylece kırbaçlanan gücünü, partnerinden ve kendisinden daha pasif birini seçerek doruğa ulaştırmış olur. Bir nevi özgüveni doyuma ulaşır.

Kendini yetersiz hisseden erkekler psikolojik ve fiziksel şiddete de yatkın olurlar. Sizin ona verdiğiniz emek, sevgi, ilgiyle belli süre sonra varlıklarının vazgeçilmez olduğu sanrısına düşerler ve bu durumu kullanırlar da… Amaçları sizi ezip güçlü olduğunu kanıtlamaktır. Ve bu ezmenin üzerini ilgi ve sevgi vererek öyle kapatırlar ki siz farkına varamazsınız. Güçsüz, beceriksiz, bir işe yaramayan, kendi meziyetlerinin farkına varamayan biri olup çıkıverirsiniz. Karşı taraf size katlanıyor algısına düşersiniz.

Çirkin erkeklerin özgüvenini besleyen güzel, zeki, güçlü kadınlardır. Fakat yetersiz hissettiren de güzel, zeki ve güçlü kadınlardır.

Yakışıklı erkekler herkes tarafından ilgi gördüğünden dolayı özgüvenleri daha yerinde olur. Bu da partnerine bağımlı olmak yerine bağlılık geliştirmesini sağlar. Bağlılık duymak özgür iradeyle yapılan bir eylemdir ve fikir ayrılığına düşülmediği takdirde kalıcıdır. Bağımlılık ise karşısındaki insandan beslenme durumudur; o olmazsa hiç olduğunu düşünme, o yoksa sevilmeme, onun gibisini bir daha bulamama, kaybetmekten korkma… Çirkin erkekler bu korkuyu fazlasıyla yaşarlar belli etmeseler de... Bir erkek korktuğu yerde değil güçlü olduğu yerde hayatını sürdürmek ister; yeterli olduğu yerde. Korktuğu bir yerdeyse de güçlü olduğu yere yani yeterli hissettiği yere meyil eder, hatta olduğu yerin gücünü de pasifleştirir kendine zincirlemek, yeterli hissetmek adına. 

Yakışıklı erkeklerin çirkin erkeklere oranla daha fazla aldattığını düşünüp yanılgıya düşenlere gelsin bu haftaki yazım…  

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 1703 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar