SRT Yayın Akışı - 21.04.2021
Son Dakika

ÇOCUĞUMUZA SPORU SEVDİRMEK20 Şubat 2021 - 00:41, Cumartesi


Ertuğrul Akgün

Çocukların gelişimini olumlu etkileyen spor onların çok daha sağlıklı zihinsel ve fiziksel gelişim dönemi geçirmesini sağlıyor. İşte çocuğunuza sporu sevdirmeniz için eğlenceli fikirler. Spor her yaşta önem verilmesi gereken bir aktivite. Çocuklarınıza sporu erken yaşlarda sevdirmek ve onları spor konusunda bilinçlendirmek sporun yararlı etkilerini genç yaşta deneyimleyen bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlar. Çocukların gelişimini olumlu etkileyen spor çocukların çok daha sağlıklı bir zihinsel ve fiziksel gelişim dönemi geçirmesini sağlar. Çocukları sevdikleri ve fiziksel özelliklerine göre başarılı olabilecekleri sporlara yönlendirmek çocukların sporu severek yapmasında önemli bir faktör. İşte çocuğunuza spor alışkanlığı kazandıracak öneriler;

ÇOCUKLARINIZA ÇEŞİTLİ SPOR SEÇENEKLERİ SUNUN

Çocuklarınızın en çok sevebileceği sporu bulabilmenin yolu çocuklarınıza çeşitli spor seçenekleri sunmak ve onları denemesini sağlayarak en sevdiği sporu bulabilmesini sağlamaktır. Çocuğunuz hangi spordan daha çok zevk alıyorsa onu o spora yönlendirmek doğru bir karar olabilir.

BİRLİKTE SPOR YAPIN

Çocuklarınızla birlikte spor aktiviteleri planlamak ve birlikte spor yapmak hem eğlenceli vakit geçirmenize hem de çocuklarınızın spor alışkanlığı kazanmasına yardımcı olur. Haftanın en az bir gününü çocuklarınızla spora ayırabilir ve birlikte eğlenceli deneyimler yaşayabilirsiniz.

ÇOCUĞUNUZU MOTİVE EDİN

Çocuğunuzu spor yapması için motive etmek ve onu spora yönlendirmek için grup eğitimlerine göndermek çocuğunuzun sporu sevmesinde önemli bir fark yaratabilir. Spor eğitimi ile birlikte çocuklar sporu daha yakından keşfederek yaptıkları spor dalının inceliklerini öğrenebilirler.

ÇOCUĞUNUZA İYİ BİR ÖRNEK OLUN

Benlik saygısını başarıdan ayırmak için çocuğunuza yardımcı olun. Birçok ebeveyn, süreçten çok performans veya sonuç düzeyine değer verir. Ancak, başarı veya kazanma sayısı, bir kişinin öz saygısını belirlememelidir.  Turnuvalardan veya müsabakalardan sonra doğru soruları sormak, çocuğunuza sporda neyin önemli olduğunu düşündüğünüzü gösterecektir. “Kazandın mı?” diye sorarsanız, çocuğunuz kazanmanın önemli olduğunu varsayacaktır. “Eğlendin mi?” diye sorarsanız, eğlenmenin önemli olduğunu düşünecektir.

Bu yazı toplam 490 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar