SRT Yayın Akışı - 30.03.2020
Son Dakika

ÇOCUKLARIMIZ VE SOKAKLAR1 Şubat 2020 - 06:15, Cumartesi


Av. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, Şehrimizin sorunlarına gözümüzü kapatmamız gerektiğini her daim ifade ediyorum. Şehrimizde yaşam kalitesinin nasıl olduğunu düşünüyorsunuz bilemiyorum fakat sevdiğim bu şehrin yaşam standartlarının kötüye gittiğini hissediyorum.

İki gün önce şehir merkezinde 5-6 yaşlarında bir kız çocuğu gördüm. Hava şartları kötü olmasına rağmen iyi giyinmemiş/giyinememiş halde ve gözleri ağlamaklı halde insanlara yaklaşmaya çalışıyordu. Elinde bir poşet ve mendil satabilme gayesinde…

Değerli dostlar, bahsettiğim bir kız çocuğu ve ne yazık ki çok küçük yaşta. Unutmayalım ki bu çocukların hiçbir günahı yok. Sokaklarda her türlü kötülük başlarına gelebilir.

Yaşam standartlarına ilişkin yorumumu da bu duruma indirgeyerek yapıyorum. Bu şehirde yetkililere Sosyal Devlet in varlığını ve tanımını hatırlatmak isterim. Belki bilmeyenler vardır!

“Yurttaşlarına insan onuruna yakışan asgari bir yaşam düzeyini sağlamak, onların sosyal ve ekonomik refahını korumak ve iyileştirmek adına etkin rol ve sorumluluk alan devlete Sosyal Devlet, bu devlet anlayışına ise Sosyal Devlet anlayışı denir.”

Sosyal devlet, toplumda sosyal ve ekonomik açıdan dezavantajlı konumda bulunan insanlar lehine müdahalelerde bulunur. Toplumsal eşitsizlikleri gidermek üzere önlemler alır.

Batı dünyasında “refah devleti” olarak da adlandırılan sosyal devlet anlayışı, vatandaşlarını doğumdan ölüme kadar korumayı hedefleyen devlet anlayışıdır.

 

Evet değerli dostlar, bu husus kimin sorumluluğuna giriyorsa inşallah en azından okuduğunu anlıyordur.

 

Sevgi ve Saygılarımla.

Bu yazı toplam 6692 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar