SRT Yayın Akışı - 18.01.2021
Son Dakika

DEVLET İÇİNDE DEVLET-MİŞ!6 Nisan 2020 - 02:12, Pazartesi


Av.Arb. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, son zamanlarda Ülkemizi tehdit eden malum virüs sebebiyle siyasi olarak da fazlasıyla tartışmanın muhatabı oluyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önceleri yaptığı açıklamalarda Ülkemizde bulunan Suriyeliler için 40 Milyar dolar harcadık, gerekirse 40 milyar dolar daha harcarız demişti hatırlarsanız. Ülkemizin bulunduğu şu zor şartlarda geri kalan 40 Milyar doları neden bizim vatandaşımıza harcamıyorlar?

Koskoca Cumhurbaşkanı, laf olsun diye dememiştir herhâlde 40 milyar dolar daha harcarız diye. Bu söyleme dayanarak düşünüyorum ki, böyle bir para vardır herhalde Devletimizin kasasında.

Hadi bu konu vatandaşımızın takdirinde, fazla yorum yapmak istemiyorum.

Daha sonra, Başta İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere CHP belediyelerinin zor süreçte vatandaşlarına yardımda bulunmak üzere bağış (VEYA YARDIM DİYEBİLİRİZ, İSME TAKILMAYA GEREK YOK!) topladığı açıklandı. Bu açıklamadan çok da süre geçmeden Cumhurbaşkanı, TV ekranlarında İban numarası açıklayarak yardım kampanyası başlattı. Bakın burada, yardım kampanyalarını önce kimin başlattığı siyasi iktidarın bulunduğu ithamlar açısından önemli.

Hemen arkasından da vatandaşı için bağış(yardım kampanyası) toplayan CHP li belediyelerin hesaplarına bloke konuldu. Yani Belediyelerin vatandaşlarına yardım yapması açık ve net bir şekilde engellendi. Peki neden?

Ben bu soruya mantıklı bir cevap bulamıyorum.

Üstelik Cumhurbaşkanı, Devlet içinde Devlet olmanın bir anlamı yoktur, dedi. Yani basite indirgersek Yardım veya Bağış toplayan, Devlet içinde Devlet mi oluyor?

O halde merakla sormak istiyorum.

Yangın, sel, deprem gibi doğal afetlerde bağış toplayan sivil toplum kuruluşlarımız, Cuma ve bayram namazlarında bağış toplayan camilerimiz …vb Devlet içinde Devlet mi oluyor?

Bu koşullar altında sizlere soruyorum sizce amaç ne, üzüm yemek mi, bağcıyı dövmek mi?

Saygı ve sevgilerimle.

 

Bu yazı toplam 28511 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar