SRT Yayın Akışı - 06.06.2020
Son Dakika

DİK DURMAMIZ GEREKİR7 Kasım 2019 - 08:42, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

  Emperyalist ülkeler ve küresel sermaye çeteleri, ülkemizi çok önemli bir darboğaza doğru sürüklemek için, ellerinden geleni yapmaktadırlar. Milletimizi bölebilmenin her türlü tuzağını kurmaktadırlar. Yani her türlü saldırı silahlarını ateşlemiş durumdadırlar.

 Son derece hengamlı günler yaşayan milletimizin, elbette ki bahis konusu saldırıları, birlik içinde, gerisin geriye püskürteceğinden hiç şüphemiz yoktur. Çünkü bizim milletimiz, önemli iç ve dış problemlerde kenetlenmesini iyi bilir. Yekvücut tüm siyasi, sosyal ve ekonomik dayatmaların üstesinden, geçmişte olduğu gibi, rahatlıkla gelir. Yakın tarihte Çanakkale, İstiklal Harbi, Kıbrıs Barış Harekatı ve milleti birbirine düşürmek için 15 Temmuzda meydana gelen vahim kalkışma karşısında milli ve manevi hassasiyet gösterdiği gibi, şimdi de aynı hassasiyeti göstererek dolar, euro ve sterlin savaşını da def edecek güçtedir.

Onun için emperyalistlerin ve küresel sermaye çetelerinin tuzağına milletimiz asla düşmeyecek, ülkemizin selameti için siyasi farklılıkları bir kenara koyacak ve yeniden kucaklaşarak, hükümetini de yalnız bırakmayacaktır. Hükümetin aldığı ve alacağı ekonomik tedbirlere uyma vatanperverliğini gösterecektir.

 Milletimizin oluşturacağı birlik ve beraberlik, emperyalistleri ve küresel çeteleri şaşkına çevirecektir. Böylece kolay lokma gördükleri ve yutmaya çalıştıkları lokmalar boğazlarında kalacak, heyecanları da yerle yeksan olacaktır.Milletimiz Allah’ın birliğine ve ümmetin birliğine ıttiba ettiği dönemlerde, zor olanları nasıl başarıyla aşmışsa, şimdi de aynı düşünceye vatan ve bayrak sevgisini

 Birliğimiz tavan yaptığı anda dolar da, euro da, sterlin de yerlere düşer. Onların füzeleri işe yaramaz hale gelir. Ambargoları da çöker. Yeter ki bizler birbirimize güvenelim, ötekileştirmelerden uzak duralım. Kardeşlik anlayışı ile birbirimizle kucaklaşalım. Devlet erkanını da yalnız bırakmayalım. Ne pahasına olursa olsun, demoralize olmayalım. Heyecan veren türkülerimizi söyleyerek, karşı tarafın moralini bozalım. Ülkemiz için sıradağlar gibi yerimizi alalım ve emperyalistlere, küresel sermaye çetelerine geçit vermeyelim.

 Bütün bunlara rağmen, emperyalist ülkeler ve küresel sermaye çeteleri ve onların yerli taşeronları baskılarından vazgeçmeyecektir. Onlar kendi planlarına devam ederken, biz de her türlü ekonomik baskıya karşı, kendi ekonomimizi canlı tutmaya çalışalım. Bu nevzuhur güçler bizi yıldırmamalıdır. Zira doğru yolda olduğumuz müddetçe, Allah bizim yardımcımız olacak ve onların tuzaklarını akim bırakacaktır. Biz de eğer gerçekten inanırsak, tekeden süt çıkarırız. Tarih bunun örnekleri ile doludur.

Bunun için emperyalist ülkeler ve küresel sermaye çetelerine karşı el ele halay çekelim. Birikimlerimizi millileştirelim. Fırsat düşkünlüğünden uzak duralım. Elde olanı, fevkalade durum zuhur ettiğinde harcamaktan asla geri kalmayalım. Zira veren el daima üstündür. Buna inanalım.

 

Öyle ise;

1- Emperyalistlerin ve küresel para çetelerinin baskılarından ürkmeyelim, bu güçlere karşı dik duralım.

2- Milli ve manevi beraberliğimizi pekiştirelim ve saflarımızı sıklaştıralım.

3- Var olan imkanlarımızı gerektiğinde sarf etmeye hazır olalım.

4- Hiç değilse bu konuda siyasetten uzak duralım, tevhit inancına ve ümmet anlayışına sarılalım.

5- Siyasi farklılıklarımızı bir tarafa koyarak, Allah için, millet için, vatan için, bayrak için kucaklaşalım, hedefe birlikte koşalım. Millet olarak bize yakışan da budur.

Selam doğru yola uyanlara olsun. Amin. Saygılarımla

 

Bu yazı toplam 882 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar