SRT Yayın Akışı - 07.06.2020
Son Dakika

DİNİ MUHAMMEDİ VE YERLİ MİLLİ OLALIM6 Ekim 2018 - 09:15, Cumartesi


Geyveli Emekli İmam Sadettin ARMAĞAN

İnsanları, cemiyetleri, Devletleri ayakta tutan onlara Has değerleridir. Ne zaman ki insanlar cemiyet ve devletler bu değerlere sahip çıkar muhafaza ve müdafaa ederse değerlerini korumuş olurlar. Aksi takdirde ne değer kalır ne de şeref kalır hepsi yok olur silinir gider. Dünya Devletleri arasında Dini- Muhammedi manevi değerlere en çok sahip olan devlet bizim Devletimiz dir. Çünkü bu devletin dini İslam, Peygamberi Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem dir. Bu Devletin temelinde Kur'an vardır Bütün değersiz devletler üzerimize bunun için geliyor. 1071 Malazgirt te 1453 İstanbul'da 1914 Çanakkale'de Sakarya'da Kıbrıs'ta 15 temmuzda bütün leş kargaları üzerimize geldiler. Hepsi belalarını buldular ve Cehennemi boyadılar. Bugün aynı şekilde yine geliyorlar. Aynı kişiler hedefleri yine aynı sadece metotları silahları değişti. Bugün ekonomi para sermaye silahı ile geliyorlar. Rabbimizin yardımıyla yine de Mağlup olup dedelerinin yanına Cehennemin dibine gideceklerdir. Yeter ki biz Uyanık olalım dini ve milli olalım değerlerimize sahip çıkalım. İslam ve Türklük bayrağını elimizden Allah ve Muhammed aşkına kalbimizden bırakmayalım. inanç kardeşliği ile birbirimize sımsıkı sarılalım. Eğer gevşersek manevi değerlere sahip çıkmazsak, efendilik gider, uşaklık gelir bu Ümmet böyle bir zilleti aşağılığı kaldıramaz.

Hayatımıza Kur'an'ı yerleştireceğiz Hayat nizamımız Kur'an olacak. 7 Asır dimdik ayakta kalan Osmanlı Devleti Kur'ana saygı ve onu Hayat nizamı yapmak suretiyle ayakta kalmıştır. Osmanlı'nın son zamanlarında Biz Kur'an'ı devre dışı bıraktık. Yüzümüzü batıya döndük idaremizi onlara devrettik. En büyük düşman olan şapka giyme kanunu çıkınca HAKKO denilen Yahudi İstanbul'da şapka fabrikası kurdu. Senelerce sırf Yahudi kazansın diye şapka giymeme yasağını sürdürdüler seneler sonra şapka yasağı kalktı. Yahudi durur mu bu defa da İstanbul Merter'de Vakko eşarp imalatını kurdular. Zavallı Mütedeyyin, İslamı yaşadığını zanneden Müslüman kadınlar Vakko eşarp kuyruğuna girdiler. En fiyatlı eşarp olmasına rağmen bunu aldılar. Vakko'dan giyiniyorum diye de kibirli kibirli anlattılar. Verdikleri her 1 kuruşun Filistin'deki din kardeşlerimizi şehit eden Yahudinin silahından çıkan kurşuna gittiğini anlamayacak kadar İslami şuurdan uzak yaşadılar. Giydiğimiz giysilerden ayağımızdaki çoraba kadar ecnebi yazılar. Meyvelerimiz inadını bile yabancı isimler koyduk papaz eriği Washington Portakalı kim Bütün bunlar şunu gösteriyor ki biz çok kısa zamana kadar Yahudi ve Hıristiyan inanç ve ölçülerine göre yaşadık veya davaya sahip çıkmadığımız için öyle yaşattılar. Yiyeceklerimiz hep  hormonlu çıktı, hastalıklar arttı. Silahlarımızı onlardan aldık. O silahlar hep geri tepti ve bizi vurdu. Hilafetimiz, harflerimiz, liramız gitti. Fakat Rabbim her bir asırda bir kurtarıcı gönderirmiş ve de gönderdi. Böyle bir kurtarıcıya hasret olan bu millet ümmet ile kucaklaşan devlet 15-20 sene gibi bir zaman diliminde kaybolan değerlerimizi tekrar kazandırdı. Tesettür yasağı kalktı, paramız  atılan sıfırlarla paraya benzedi, okullarımıza Kur'an ve Siyer dersleri girdi. Okullarımıza, kışlamıza, meclisimize tesettür girdi yani Allah Celle Celalühü'nün emrettiği başörtüsü yasağı kalktı. Milli sanayimizi uçaklarımızı yaptık. Dünyada nerede mazlum varsa inançlı olsun olmasın hep yanında olduk. Bunu gören haçlı zihniyeti kururdu. Üzerimize Onun için geliyorlar, gelsinler. Rabbim diyor ki "Allah size yardım ederse sizi yenecek yoktur. "Ali İmran 160

 Yine Rabbimiz " Bir topluluk kendini değiştirmedikçe Allah (Celle Celaluhu) onların durumunu değiştirmez." buyuruyor. (Rad 11)

Elhamdülillah bu Ümmet durumunu dine, bayrağa, ezana, vatana, dini, Muhammedi, milli ve yerli değerlerine sahip çıkarak değişti ve bu değerlere sahip çıkan bu Necip ümmete hiç kimse boyun eğdiremeyecek, diz çöktüremeyecektir. Çünkü Rabbim "Eğer inanıyorsanız GALİP geleceksiniz" buyuruyor. Selam ve dua ile

Bu yazı toplam 640 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar