SRT Yayın Akışı - 21.04.2021
Son Dakika

DOĞRU BİR BİRLİKTELİKTE İLETİŞİM VARDIR5 Mart 2021 - 02:59, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Bir ilişki de iletişim önemlidir. Doğru bir ilişki içerisinde olup olmadığınızı anlamak istiyorsanız birlikteliğinizde birbirinizi dinleyip dinlemediğinize bakın. Mutlu çiftler birbirlerini dinlerler. Karşı tarafa kendini ifade etme fırsatı sunarlar. Birlikteliklerinizde iletişim olup olmadığını anlamanın bir yolu da ses tonudur. Ses tonu sakin, tane tane anlatan, içten kelimeler kuran insanların kalbi size yakındır. Bağırıp çağıran, hırçın konuşan, esip gürleyen, tersleyen insanların kalbi ise size oldukça uzaktır. Bu uzaklık karşınızdaki insanla ilişkilidir.

İletişim gerek beden diliyle gerekse anlatım diliyle gerçekleşir. İnsanlar anlatımlarında rahatlıkla yalana yer verebilirler fakat beden diliyle yalan söylemek çok güçtür. Çiftlerin çoğuna bakın birbirini dinleyen, sakin ses tonuyla konuşan çok az kişi olduğunu göreceksiniz. Böyle çiftler yanlış ilişki içerisindedirler. Birbirlerinin yanında olma sebepleri ise tamamıyla çocukluğundaki bir benzerliktir. Birlikteliğinizde partnerinize bağlılık duyma sebebinizi fark edip algınızı açabilir, yanında durmanızın sebebinin partnerinizle hiç alakası olmadığını görebilirsiniz. Böyle ilişkilerde asıl sevilen, vazgeçilmeyen partneriniz değil, sizin onu kimin yerine koyduğunuzdur. 

Devamlı sözünüzü kesip size asla konuşma fırsatı vermeyen, sadece anlatan fakat dinlemeyen, devamlı yüksek sesle konuşan, sizi rencide eden, gereksiz eleştiren, kendi duygusunu size geçiren, duygularınızı empoze eden kişiler kati şekilde uzak durulması gereken kişilerdir. Böyle kişiler sizden beslenirler. Sizin enerjinizi düşürüp kendilerine enerji yüklerler. Buna müsamaha gösterip kendi hayatınızın güzelliklerinden vazgeçmeyin. Böyle insanların yanında neden olduğunuzu fark edip, o kişiye bağlılık duymanızın nedenini algılayarak farkındalığınızı açın. Ve gerekeni yapın.

Mutlu bir birliktelik ve birlikteliğin getirdiği güzelliklere sahip olmak, bir ilişkiyi yürütmek için iletişim şarttır. İlişkideki iletişim şekliniz size doğru yerde olup olmadığınızı görmeniz adına yön olacaktır. İlişkinizdeki iletişim şeklinize bakın ve partnerinizde çocukluğunuzdaki benzer bir yana bağlılık duyduğunuzu fark edip ufkunuzu açın. Farkındalığı açık insanlar hayatını daima daha güzel idame ettiren kişilerdir.

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 1379 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar