SRT Yayın Akışı - 05.12.2020
Son Dakika

Doğru insanı bulmak kadar doğru insan olmak da önemlidir.28 Ağustos 2020 - 03:02, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Herkes hayatında doğru insanı bulmak için çabalar fakat kimse doğru insan olmak için çabalamaz. Önemli olan doğru insan olabilmektir. Siz doğru bir insan olmazsanız karşınızdaki insanın doğru insan olması sizin hayatınızda pek bir şey değiştirmez. Doğru insanı bulmak kadar doğru insan olmak da çok önemlidir. İlişki iki kişinin birbirine attığı adımlarla yürür çünkü.

Doğru insan; anlayışlı, karşısındaki insanı olduğu gibi kabul eden, size güzellikler sunan, sizi geliştiren, sevgisiyle içinizi ısıtan, yüzünüzü gülümseten, gönlünüzü hoş tutan, size ve çevrenize saygı duyan, gönül almasını bilen, yeri geldiğinde ileri ve geri adım atmaktan çekinmeyen, empati yeteneği olabilen ve bunun gibi sayılacak nice hoş özelliklerle kendinizi değerli hissettirendir. Fakat siz doğru bir insan değilseniz, doğru olana sahip olduğunuzda meziyetlerinin farkında olamadığınız için onu kaybedersiniz.

Nasıl mı; karşınızdaki doğru insanın özelliklerini hakkınız olarak görüp onu değersizleştirerek.

Bir insanın karşısındaki kişiyi hiç etmemesi için aynı eş değerde olması gerekir. Değer yargısı sizin için ne kadar önemliyse partneriniz içinde o denli önemlidir. Tek taraflı mutluluk olmaz. Karşınızdaki güzelse siz onu güzel gördüğünüz için güzeldir. Onu anladığınız için manalıdır. Onu sevdiğiniz için özeldir. Ona önem verdiğiniz için değerlidir. Bir insan karşısındakinin güzel olan meziyetlerini görmüyorsa şayet karşısındaki ne kadar düzgün ve doğru insan olursa olsun bir anlam ifade etmez.

İlişkilerdeki çatışmaların asıl sebebi de genelde budur; karşınızdaki insanın sizdeki meziyetleri fark edememesi veya karşınızdaki insanın meziyetlerinin farkında olamamak…

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 970 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar