SRT Yayın Akışı - 15.07.2020

Son Dakika

DURUŞ PROBLEMİ 27 Şubat 2020 - 03:02, Perşembe


Semiha Özgür SEZER

Sakarya’da siyaset beraberinde duruş problemini ortaya çıkardı. Kimin elinin kimin cebinde, at izinin it izinden farksız olması, her açığı fırsata çevirip psikolojik manipülasyon yapılarak kişisel hırsların adına vatanperverlik konulması ‘duruş bozukluğu’ ortaya çıkardı. Bu postür ile güven ilişki kurulması mümkün mü dür ? Kişilikteki skolyoz sorununun omurga sorunuyla ilgili olduğunu hepimiz biliyoruz. Ve genelde uzmanlar bu sorun için dik durmayı önerirler. Peki dik duruş, manipülasyon ile mi sağlanır ? Kişisel hırslar ile mi sağlanır? Hadi canım vatan, şehir, hizmet, insan mış…  Klişe laflara sığınıp yaptıklarınızı mubah kılmayın .

İnsanlar öylesine kişisel çatışmalara girmişler ki, her daim objektif olmaya çalışmış biri olarak sosyal medyada dahi yazmaya korkar oldum. Tamamen ilham alıp şahısları hedef almadan genel bir problem olarak kaleme aldığım yazıları, RT yapıp birilerine gönderme yapmaları, kullanmaları dahi gözümden kaçmıyor. Oysa ben şu yazıları yazarken bile Ahmet, Mehmet üzerinden değil, gerçekten genel bir problem olarak ortaya koyuyorum, tabi ki insan ve toplumla ilgilenen bir kişi olarak mesleki bir yönelim benimki. Hayatım boyunca ocu bucu olmadım, olmayacağım. Doğruluk ve adalet hayat felsefem, bilmeyerek olsa da tüm hatalarıma rağmen …

Güven probleminin temelinde de bu var. Sana ayrı bana ayrı, dün maşa bugün salça olanlar, mikserlik yapıp kendini mağdur gösterenler,  politik etiketleri yakalarına iliştirmiş bireysel ihtiraslara sahip hastalıklı tipler ile Sakarya’da zor … Birbirimize sahip çıkmalıyız. İyilere, üretenlere,  emekçilere, ahlaklılara.

YAPILAN İŞLER

Yapılan hiçbir iş yokmuş gibi dedikodu ile harmanlayıp halka sunan kesimleri kınıyorum. Alnımızdan ter akarcasına çalışırken, birilerinin çıkıp ta büyükşehir bir şey yapmıyor deyip siyasal hedef güdenler;  büyükşehir belediye başkanından tutun, tüm ilçeler ve tüm çalışanlarına kadar onca çalışan kişilerin emeklerini ödeyemezler. Yapılan işleri yayınlamak, göstermek, halka anlatmak gerekir. Basının objektifliğine çok ihtiyaç var. İdamcılıktan en uzak durması gereken alan oysa basın olmalı. Ama tabi ki madalyonun öteki yüzü belki de sistem  bir yere kadar müsaade ediyor buna.

Çok güzel işler oluyor, ama camdan bakan ya camdaki kiri görür, ya da camdan dışarısını. Bakmak var bakmak var. Köstek değil, operasyon değil, hizmet anlayışı ile sizde tüm iyi niyetinizle bakın.

ALLAH RAZI OLSUN

Gittiğim ilçelerde konuştuğum başkanlarımız ile projeleri ele almamız, ne yapabiliriz diye kafa yormamız, ortak hedefin güzel işler olduğunu hissettirdi. Keza hafta sonu proje için  gittiğim bir ilçede büyükşehir tarafından yapılan  kültür merkezinin ilçe halkı tarafından takdir gördüğüne şahit oldum. Ve seminerimi o merkezde ilçe halkına ulaştırmanın gururunu yaşadım. Yine gittiğim bir ortamda bir teyzenin ‘kızım bunları yazın, Allah razı olsun başkandan, iki senedir halledemedim, bir günde ekibini yolladı hallettirdi’. Büyükşehir belediyesinin mağduriyetlerinde nasıl yardımcı olduğunu,  taleplerine özveriyle nasıl dönüldüğünü dinledim. Size daha bir çok örnek verebilirim. Yaşlı,engelli,çocuk ..her kesime ciddi hizmetler yapılıyor.

Ak parti aynı hizmet anlayışı ile devam ediyor, yaşanılan görülen rahatsızlıklar tamamen kişilerin kendi problemidir. Bunu ne Sayın Cumhurbaşkanına nede il ve ilçe belediye başkanlarına mal edip köstek olmaktansa, bu süreçte en büyük destek burun sokmamaktır. Toplumsal yararları kısa vadeli bireysel yararların önüne koyabilecek geniş insancıl bir perspektife ihtiyacımız olduğunu farkedelim artık.

Bu yazı toplam 1153 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar