SRT Yayın Akışı - 27.01.2021
Son Dakika

DÜŞMANI GÖREMİYORUZ30 Kasım 2020 - 04:14, Pazartesi


Zemine YILMAZ İŞÇİ

Yüzyılın en büyük küresel salgını nedeniyle “olay yeri ekibi!” gibi kendi güvenlik şeridimizi çekip evlere kapanmalıyız artık

Koronavirüsle mücadele eden sağlık çalışanlarının, vaka sayılarının son günlerde hızla artması ile birlikte yükü arttı. Hastanelerdeki “Covid” servislerinde görevli sağlık çalışanları, gün boyunca üzerinden çıkartmadıkları kıyafetleri ile koronavirüse karşı mücadele veriyor

Bilinmeyen bir düşmanla cephede tek başına savaşan sağlıkçılar.

 Coronovirüs tüm dünyada panik ortamı yaratırken sağlık personeli bu panik ortamında bir adım geri durmadan mücadele ediyor.

Evet! Savaştayız. Ama top yok, tüfek yok, silah yok. Düşman görünmüyor, sesini duyamıyoruz, düşman sinsi, ne yapacağını kestiremiyoruz..

Anne ve babaları sağlık personeli olan çocuklar nine ve dedelere emanet olunca; tüm ilgi ve ihtimama rağmen ailelerini çok özlüyorlar.

Yoğun, yorucu, hasret dolu günlerin ardından evlerine geldiklerinde de onlara; “Gideceksen gelme! Gelmeyeceksen gitme! Sarılıp öpmeyeceksen niye geldin?” gibi haklı ve içten sitemleri içimizi sızlatıyor

   Sağlık çalışanları çok yoruldu. Dinlenmeleri gerekiyor. O yüzden kendimiz, sağlık çalışanları ve büyüklerimiz için daha dikkatli olmalıyız.

Normalleşme sürecinde toplumun büyük kısmının Kovid-19 öncesi dönemdeymiş gibi davranmaya başladı Sosyal mesafenin yanı sıra maske takılmadı ve maskeler yanlış kullanıldı.

Bazen bakıyoruz maskeyi çenenin altına takılmış, dirsekte geziyor, burnun altına takılmış. Bunlar içimizi sızlatıyor. Durumun ciddiyetini bir tünlü anlayamadık.

Bize ne oldu böyle? İnsanlığımızı kaybettik. Kulakların duyması değil, yüreklerin duyması gereken yerdeyiz.

Koşullar böyle olunca! Uzun süreden beri gülmeyi geçtim, gülümsemeyi bile unutan, hatta dişlerini sıkan bir toplum olduk doğrusu.

Moralinizi bozmak istemem ama aramızda dolaşan saygısız insanlar olduğu müddetçe biz bu salgından daha çok çekeriz.

Hayatta hiçbir zaman umutsuz olmadım. Olmam da... Fakat bu anormal insanlar aramızda dolaştıkça ne düşüneceğimi bilemiyorum.

Bu yazı toplam 1478 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar