SRT Yayın Akışı - 27.01.2021
Son Dakika

EMEKÇİYE ANKARA’DAN BAKIŞ9 Ocak 2021 - 04:25, Cumartesi


Av.Arb. İlker YILMAZ

Siyasi iktidar, ülkemizde sürekli olarak ekonominin iyi gittiği yönünde açıklamalarda bulunuyor. Yandaş medya, ekonomi de dahil olmak üzere bir çok konuda olumlu haberler yapıp, olumsuzlukları mümkün olduğunca gündemde tutmuyor.

Malumunuz bundan bir süre önce Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak görevinden istifa etti. Sayın Albayrak, istifa anına kadar Ülke ekonomisi hakkında bırakın standart söylemleri, her daim mükemmeliyetçi söylemlerde bulunuyordu. Bu söylemler yandaş medyada süslenerek servis ediliyordu.

Geldiğimiz noktada bakanlık ünvanı gitti, sadece damatlık kaldı!

Peki bu mükemmellikte ne oldu da istifa gerçekleşti. Yani söylemleri yalandan mı ibaretti?

Bu yaşanan süreçte oluşan sorumluluktan siyasi iktidarı muaf tutup, sadece Albayrak üzerine gitmek doğru mu?

Yok öyle bir kişiyi günah keçisi ilan edip bütün bu olumsuzluklardan sıyrılmak! Herkes üzerine düşen payı alacak.

Olumsuz ekonominin faturasını işçi, memur, emekli veya çiftçi çekmemeli. Herkes yaptığının bedelini ödemeli.

Geçtiğimiz gün bir çiftçinin feryadını gördük haberlerde.

AKP'ye oy verdiğini söyleyen Niğdeli çiftçi “battık” diyerek isyan etti. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a seslenen çiftçi, “5 senedir burada bir oy veriyorum, bütün millete rezil oldum. Sayın Cumhurbaşkanım lütfen bizim sesimizi duyun ya. Vallahi battık billahi battık, Allah çarpsın battık ya!" dedi.

Çiftçimiz; “Allah rızası için yapmayın. Çiftçi patatesini kaldırırsa; mobilya alır, araba alır, arsa alır, ev alır, altın alır, her şeyi alır. Burada çiftçiyi batırdın mı bir şey yapamazsın. Geçen sene ithal, dışardan mal geldi o malları sattık, bizim patateslerimiz çöpe gitti. Tanzim kuruldu, halde bizi bitirdiler. Artık bizim sesimizi duyun Allah rızası için ya. Ne borç ödeyebildim ne borç ödeyebilirim yani. Ödeyemem ya. Mümkün değil, kimse kusura bakmasın. Para kazanırsam borç öderim, kazanamazsam nasıl ödeyeyim?” diyerek sözlerine devam etti.

Çiftçimizin bu haykırışının sorumlusu kim? Vatandaşımızın ayağına gitmeden, eleştirenlere provokasyon diyerek, sadece Ankara’dan güzel konuşmak ne derece realist bir yaklaşım sizlere sormak isterim.

 

Saygı ve sevgilerimle.

Bu yazı toplam 1101 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar