SRT Yayın Akışı - 13.07.2020
Son Dakika

ERKEĞİN İLK SEÇENEĞİ, NE KADAR ALDATIRSA ALDATSIN, EŞİDİR.29 Kasım 2019 - 05:24, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Erkekler aldattığında genelde boşanmak istemezler. Çünkü düzenli bir hayatı vardır, evinde ütüsünü yapıp yemeğini pişiren, çamaşırlarını yıkayan, çocuğuna annelik yapıp kendisine sadakatle bağlı olan eşi vardır. Eşine sevgisi, güveni sınırsızdır. Hatta kötü bir olayla karşılaştığında şefkatine sığınacağı tek limanı, eşidir. Bunun bilincindedir erkek ve ilk seçeneği ne kadar aldatırsa aldatsın eşidir.

Erkekler genellikle cinsellik için aldatır. Bu yüzden de eşlerinden, görüştüğü karşı tarafa bahaneler uydurarak, kolay kolay boşanmazlar. Erkek aşık olduğu için aldatıyorsa şayet boşanma oranı yüksektir. Diğer türlü; çocuklarım var, zaten aramız kötü, çocuğumuz olmasa bir dakika bile evli kalmam, ailem baskı yapıyor, eşim hasta, bazı şeyleri oturtmaya çalışıyorum sonra boşanacağım vb. yalanlara sığınıp karşı tarafı oyalarlar. Ve zaman geçtikçe bu yalanlara farklı farklı şeyler ekleyip çaresizmiş gibi gözükerek çıkmazda rolü keserler. Kendilerini terk edilmemek adına acındırırlar ve asla boşanma eylemine geçmezler.

Böyleleri, karşısındaki diğer kadını elinde tutabilmek için fazla ilgili olurlar. Çok seviyorum derler, sensiz yapamıyorum derler, evde hiç huzurum yok derler, sürekli kavga ediyoruz, ayrı yataklarda yatıyoruz, tamamıyla mecburiyetten, senden sonra ondan soğudum, iki dakika zor yan yana duruyorum tahammül dahi edemiyorum derler.

Oysaki tam aksidir. Eşiyle gayet huzurlu ve stabil aktif bir hayatı vardır. Aldattığı için, aldattığı fark edilmesin diye eşine daha özverili olmak zorundadır çünkü.

Bahanelere sığınıp eşinden ayrılmayan erkek kötü bir sürece girdiğinde ilk bırakacağı kişi; aldatma faaliyetini gerçekleştirdiği, karşı taraftır. Bu sevgililik dönemlerinde de böyledir. Eğer bir erkek düzenli birlikteliği olduğu kadınını aldatıyorsa ilk vazgeçeceği taraf yine karşı taraftır. Erkekler önce vazgeçemediği kadının elini sıkı sıkıya tutarlar. Sevgililik sürecinde aldatma olduğunda, şayet erkek cinsellik, cazibe için değil de, aşk duyumsadığı için sevgilisini aldatıyorsa sevgilisini zaten bırakır ve tamamıyla diğer kadına yönelir. Sevgilisini bırakmayıp başka bir kadınla da konuşan görüşen erkeğin sevgilisinden vazgeçmemesi için önemli sebepleri vardır. Erkek bu durumda da kötü sürece girdiğinde sevgilisini tercih eder.

Erkek aldatırken eşine, sevgilisine dürüst olmasa da, durumu iyi idame ettirebilmek adına, aldatma eylemini gerçekleştirdiği karşı tarafa genelde dürüst olur.

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 957 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar