SRT Yayın Akışı - 29.05.2020
Son Dakika

Erkek bir kadını dünyasının merkezi haline getirmez.22 Mayıs 2020 - 04:24, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Kadınların, aldatılıp sonrasında eşi veya sevgilisi tarafından tercih edilmeleri hoşlarına gider. Ne kadar aldatılmayı kabul etmeseler, affetmeseler de…

Kadınlar, kendilerini diğer kadınlardan daha özel olduğunu hissettiren erkekleri tercih eder ve aşık olurlar. Kadını bir ilişkiye bağlı kılan tercih edilmesidir. Partnerinin annesi babası, arkadaşları, kardeşi, eski sevgilileri veya partnerinin aldatma eylemini gerçekleştirdiği flört ettiği biri bile olsa, kadının ilk bakacağı şey, erkeğin kimi tercih ettiğidir. Kadının önceliği budur. Kadınlar başka birine tercih edilmekten hiç haz almazlar. Partnerinin hayatında kim olursa olsun herhangi biri dahi olsa bu böyledir.

Aslında kadının bu tutumu ilişkide yersiz kavgalara sebebiyet verir. Çünkü erkekler kadınların tam aksine arada kalmaktan ve tercih etmekten nefret ederler. Erkek bir kadına aşık olup bağlandığında sağlıklı bir bireyse eğer aşık olduğu kişiyi dünyasının merkezi haline getirmez. Hayatındaki kişiye büyük bir yer verse bile merkez odaklı yaşaması zordur.

Oysaki kadınlar bir birlikteliğe başladığında erkeği dünyasının merkezi haline getirirler. Doğası gereği merkez odaklı yaşarlar; ait olmak isterler.

Erkek sahip olmak ister; iyi şartlara, paraya, güzel ve onu mutlu edebilecek bir kadına… Güçlü hissetmek adına da diğer şartları elde edebilmek için kadından kendisine fırsat vermesini ister. Bu yüzden kadın erkekten devamlı onunla ilgilenmesini isterken, erkek kadından, güzel olan şeylere ve iyi şartlara sahip olabilmek için azda olsa nefes aldırmasını ister aslında…

Bir ilişkide kabul varsa huzur da mutluluk da vardır. Ne kadının doğası değişir ne de erkeğin… Çiftler birbirine baskı yapıp değişmelerini beklemeleri yerine algılarını açıp birbirlerine karşı anlayışlı olmalıdırlar. Partnerinizin hayatını kendi isteklerinize göre şekillendirmek, rest çekmek, baskı yapmak, devamlı şikayet ederek ağlanmak yerine karşınızdaki kişiyi anlamayı yeğleyin.

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 458 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar