SRT Yayın Akışı - 06.06.2020
Son Dakika

Erkek dinliyor gibi görünür ama yapacağından geri kalmaz.20 Eylül 2019 - 07:47, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Kadınların izin vermeme muhabbeti, yapamazsın, gidemezsin söylemleri erkeğin şahsına yapılacak en saygısızca ve aşağılayıcı bir davranış şeklidir. Özellikle kadınlar bir araya geldiklerinde, egolarını yüceltmek ve kendilerini ispat etmek için partnerleri yanlarında dahi olsa bu söylemleri sıklıkla dile getirebiliyorlar.

Gidemez, yapamaz, izin vermiyorum, hele bir gitsin görür o, tarzıyla konuşarak erkeğini ezdikçe ezen kadınlar toplumumuzda oldukça fazla ne yazık ki… Garip olanı da erkeklerin bu duruma müsamaha gösterip kadınına olan saygı sınırını aşmamak adına sessiz kalmaları… Sessiz kalması demek bunları kabul ettiği manasına tabi ki de gelmiyor. Çünkü erkekler sizi dinliyor gibi görünüp kendi bildiklerini yapmaya fazlasıyla meyillidirler. Ama gizli saklı, ama yalan dolanla, ama alenen…

Kadınların bu tutumu erkeğini kendinden uzaklaştırmaktan başka hiçbir işe yaramaz. Üstelik erkek böyle bir durumla karşılaştığında ilgisiz, suskun, kaba, agresif biri haline dönüşür.

Birlikteliğinizde üstünlük yarışı yapmak ilişkinize düzelmeyecek derecede büyük tahribatlar verir. Eşit haklara sahip olmak demek erkekleşmek demek değildir.

İlişkide sıklıkla yalan konuşan erkeklerin genelde partnerleri fazla takıntılı, her şeye karışan, dediği olmadığında günlerce surat yapan, özel yaşam alanlarına burnunu sokan ve yediğine içtiğine dahi karışan kişilerdir. Erkekler genelde yalanı, söylemek istedikleri için değil, gereksinim duydukları için atarlar.

Kendi egonuzu doyurmak, güçlü, üstün olduğunuzu göstermek için erkeklere saygısızca ve aşağılayıcı bir konuşma üslubu kullanmayın. Erkekler böyle bir üslupla karşılaştığında size tepki vermiyor gibi gözükse de davranış şekliyle etki gösterir ve kendini savunmaya alır. Bu size ilgisizlik, yalan söyleme, somurtkan bir surat, agresif bir ruh hali, çatışma, umursamazlık olarak geri döner.

Bu yazı toplam 1090 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar