SRT Yayın Akışı - 20.02.2020
Son Dakika

Erkekler güçlü kadınları sever; gücünü kendine gösteren kadınları değil.26 Temmuz 2019 - 13:30, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Erkekler güçlü kadınları sever; gücünü kendine gösteren kadınları değil. İlişkilerde genelde kadınların yaptığı hatalardan biri de güçlü duruşunu erkeğine gösteriyor olmalarıdır. Erkekler doğuştan güçlü yaratıldıkları için gücü severler fakat kendilerine güç dayatılmasını sevmez ve asla da tahammül edemezler.

Erkek, üzerinde güç baskısı yapan bir kadının yanında kendini gücü elinden alınmış, pasif hisseder. Ve buda erkeğin o ilişkiden uzaklaşmasını sağlar. Erkekler yaratılışları gereği yeterli ve güçlü oldukları yerde yaşam sürdürmeyi severler. Aksi bir durumla karşılaştığında ise mutsuz, agresif, ilgisiz, tahammül edilemeyecek biri olup çıkıverirler.

İlişkilerde baş gösteren sorunların bir çoğu algı eksikliği ve empati yoksunluğundan kaynaklıdır. Birçok şeyi biliyor ama dar algılarımız yüzünden bildiklerimizi uygulamaya ya sokamıyoruz ya da yanlış bakış açısıyla yaklaşımda bulunuyoruz. Erkekler güçlü kadın sever sözünden yola çıkıp erkeğe dikleşen kadınlar yanlış bakış açısına örnektir. Kadınlara önerim; dikliğinizi, gücünüzü erkeğinizin değil diğer insanların üzerinde hissettirin. Bir erkeğin kadını tarafından kendisi üzerinde görmek istediği güç; cazibe, albeni, şefkat, şehvettir. Bunlar haricinde ki tüm her şey karşısında korunmaya ihtiyacınız olduğunu hissettirirseniz erkek için değer katsayınız artar ve sizinle iletişimi, ilgisi daha kuvvetli hale gelir.

Güçlü bir kadının, erkeğini güçlü hissettirmesi erkeğin özgüvenini en üst seviyede besler. Ve özgüvenini doyuran bir kadından birçok erkek kolay kolay vazgeçemez.

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 1267 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar