SRT Yayın Akışı - 09.08.2020
Son Dakika

Erkekler güçlü kadınları sever, pasif kadınları tercih ederler.10 Temmuz 2020 - 02:57, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Güçlü ve güzel kadınlar genelde yalnızdır. Erkekler güçlü ve albenisi olan kadınların yanında, kendilerini pasif hissettikleri için, pek olmak istemezler çünkü.

Mıy mıy yapan, saçma sapan tavırları olan, fazla bir işe yaramayan kadınlara bakın genelde yanlarında, güçlü, ona fazlasıyla ilgi gösteren, onu yere göğe sığdıramayan bir erkek vardır. Bunun sebebi; erkeklerin böyle kadınların yanında kendilerini üstün hissetmeleridir. Erkek kendini ne kadar güçlü ve üstün hissederse karşı tarafa verdiği değer ve önem artar. Bu erkeğin karakterine göre tabi ki de değişim gösterir. Ama çoğunluk ne kadar, güçlü ve akıllı kadını seviyorum, dese de pasif kadınlara erkeklerin yönelimi daha fazladır. Erkeğin seçiminde; kendine olan özgüveni, karakteri, yeterli hissetmesi, gücünü kendinden alması önemli rol oynar.

Güçlü kadınlar erkeklerden pek talepkâr olmazlar. Kendilerine yettikleri için ilişkilerinde karşı tarafa fazla muhtaç olmazlar çünkü. Ne istediğini bilirler, başı sıkıştığında kendi başının çaresine bakabilirler ve karşı taraftan kolay kolay beklenti içine girmezler; özellikle cazibesi olan bir kadınsa… Erkekler ne kadar böyle bir ilişkiye kusursuz gözüyle baksalar da, bir yanları yaradılışlarından ötürü, kendilerine ihtiyaç duyulsun arzusu içinde olur. Bir insan neyi fazla savunursa, onun aksini özümser genelde. Erkeklerde güçlü kadınları sevip hayatlarında güçlü ve cazibeli kadın istediklerini belirtseler de kendinden pasif kadınları tercih ederler ve onların yanında olurlar.

Güçlü ve bilgili kadınların birçoğu ilişkide övgüye maruz kalmazlar tam aksine partnerleri tarafından devamlı eleştirilirler. Tabi ki de erkek kadını elde ettikten sonraki dönemdir bu. Erkek güçlü ve albenisi olan kadını elde ettikten sonra aramalarına, mesajlarına sıklıkla cevap vermez; arayı uzatır hatta fazla sık görüşmeyi de tercih etmez. Güçsüz gözükmemek adına erkeğin kendince aldığı bir önlemdir bu.  Sebebi ise özgüven ve yetersizlik korkusudur.

Güçlü, cazibeli, özgüven sahibi, belli bir duruşu olan kadın bu davranışlara müsamaha göstermeyeceğinden dolayı ilişki genelde erkeğin gösterdiği tutum yüzünden sonlanır. Erkeklerin genelde hayatında iz bırakan unutamadığı kadın modeli de böyle kadınlardır.

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 961 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar