SRT Yayın Akışı - 21.04.2021
Son Dakika

Erkekleri cezbetmek sanılanın aksine daha zordur.26 Şubat 2021 - 03:58, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Erkeğin duygusu bir kadını elde edince değil, elindekini keşfedince biter. Erkeklerin duygularını zinde tutmak bir ilişkide önemlidir. Bunun için de emek ve özveri gereklidir. Kadını değil asıl erkeği tam anlamıyla yanında tutmak daha zordur. Kadınlar sevginin kırıntısını bile gördüğü yere rahatlıkla tutunabilirler. Fakat erkekler öyle değildirler; erkekleri cezbetmek sanılanın aksine daha zordur. Kadını bir ilişkiye bağlı kılan şey sevgidir; sevgi varsa her şeye tahammül de vardır. Erkeği bir ilişkiye bağlı kılansa cazibe, şehvet, şefkattir. Kadın sevginin olduğu yere, erkek ise cazibe, şehvet ve şefkati bulduğu yere kök salar. Yalnız atlanmaması gereken önemli bir detay vardır. Erkek kök saldığı yerde bu üç olgunun devamlılığına bakar. Yani erkek için cazibe, şehvet ve şefkatin sürdürülebilir olması şarttır. Yoksa bir kadına devamlı aynı oranda arzu duyması zordur.

Kadınlara önerim; kendilerini bir ilişkiye başladıklarında tam anlamıyla salmamaları ve gizemlerini korumalarıdır. Kadınlar nasılsa elde ettim adı altında kendilerini salan ilk taraftır. Erkeği asıl ilişkiye bağlı tutan duyguyu elinden aldığınızda erkek kadına ilgiyi keser. Hem de sorgusuz sualsiz. Ve arayış içine girer. Ama faaliyet göstererek ama düşünce gücüyle… İlgi göremeyen kadın hırçınlaşacağından erkek de aynı çekimi bulamadığından iki kişi arasında psikolojik kopuş baş gösterir, iletişim döngüsü bozulur, çark dönmemeye başlar. Kadın ilgi göremediği, kendini özel hissedemediği için devamlı şikayet etmeye, erkeğin her hareketine takılmaya, dır dır edip başının etini yemeye, hırçınlaşmaya başlar. Erkek ise mana bulmaya, sessizleşmeye, idare etmek adına yalan söylemeye, yapmacık davranmaya hatta üzerine gelindikçe daha da ilgisizleşmeye ve sert tepkiler vermeye başlar. Kadınların nazarında içten gelmeyen her durum kusurludur. Bu yüzden erkeğin kadına yaranması oldukça zordur. İlişkiyi sessiz sessiz savaşarak değil, karşınıza alıp güzel güzel konuşarak yürütmeye çalışın. Olmuyorsa da olmuyordur, heba olmayın.

Erkekler doğaları gereği avcıdır, kadınlar ise av… Kadınlar erkeğin çekim alanına girdiği için erkekler altından girip üstünden çıkarak elde etmek adına çabalarlar. Asıl mesele bahsettiğim gibi o çekimi yitirmemektir.

Kadınlar erkeklerin çekim alanına girdiğindeki cazibesini, şefkatini ve şehvetini ilişkinin ilerleyen evresinde de sürdürebilmeyi devam ettirebilseler aslında erkeğin keşfi derinleşir. Ve erkek yeni şeyler keşfettikçe güçlenir, bağlılık duygusu artar. Unutmayın; bir erkek ilişkide ne kadar yeterli ve güçlü olduğunu hissederse kadını o derece mutlu eder.

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 1003 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar