SRT Yayın Akışı - 29.09.2020
Son Dakika

Erkekleri, saçınızı süpürge ederek kendinize bağlayamazsınız.24 Ocak 2020 - 07:38, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Erkekler olaylara düz bakıp direk hedefe kilitlenir ve sonuca odaklanırlar. Erkekler için önemli olan sonuçtur. Sonuca varan detaylara pek takılmaz, oralıda olmazlar. Kadınlar ise sonuca varana kadar her detaya takılırlar. Kadınlar için sonuçtan çok sonuca nasıl varıldığı daha önemlilik arz eder. Ne, nasıl, nerede, ne derece, ne kadar zaman…

İlişkilerde kadın ve erkeklerin olayları nasıl algıladığını öğrenirseniz birlikteliklerinizdeki yorucu kavgaları fazla yaşamazsınız. Mesela erkekler düzenli ve temiz kadınları severler. Yaşam alanlarının derli toplu olmasını önemserler fakat bunu nasıl yaptığınıza takılmazlar. Bir erkek için ev temizse o evi ne ile temizlediğiniz mühim değildir. Çamaşırları nasıl katladığınıza bakmazlar, yemeğin salçasını ne kadar kavurduğunuza da bakmazlar; yemeğin lezzetine bakarlar. Kıyafetlerin nasıl katlandığına değil kıyafetler derli toplu mu diye bakarlar. Temiz mi temiz, yıkanmış mı yıkanmış, lezzetli mi lezzetli… Ne nasıl temizlendiği, ne nasıl yıkandığı, ne nasıl piştiği genelde erkekleri alakadar etmez. Kıyafetine kullandığınız yumuşatıcı dahi onun nazarında merak konusu değildir. Güzel kokuyor mu kokuyor.

Fark edin; hiçbir erkek bunu ne ile yıkadın, yeri ne ile sildin, yemekte ne yağı kullandın gibi sorular sormazlar. Kadınlarda bu durum tam tersidir. Yer temiz mi ne ile temizlendi, yemek pişti mi nasıl pişirildi, çamaşır yıkandı mı nasıl yıkandı…

Erkekleri, saçınızı süpürge ederek, her detaya takılıp her şeyin en ince detayına kadar kusursuz yaparak kendinize bağlı kılamazsınız. Çünkü gerekli olan şeyleri yapmanız erkekler için yeterlidir. Gerisi onlar için teferruattır, önemsizdir. Unutmayın; hiçbir erkek ev temiz diye bir kadını arzulamaz.

Kadınlar olarak, erkeklerin önemsiz gördüğü bir detay üzerinde fazla durmak yerine, hayatınızdaki insanın değerlerine yönelim göstermek, cazibenize önem vermek daha akıllıca bir yoldur.

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 1650 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar