SRT Yayın Akışı - 21.04.2021
Son Dakika

ESPRİLİ İKTİDAR!27 Şubat 2021 - 01:37, Cumartesi


Av.Arb. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, bu gün sokağa çıksak ve asgari ücret ile ev geçindiren vatandaşlarımızla konuşsak sizce 100 kişiden kaç tanesi olumlu cümleler kurar ve her şeyin yolunda olduğunu söyler?

Ben inanıyorum ki 1 kişi dahi ben asgari ücret ile ekonomik sıkıntı olmadan evime, aileme bakıyorum diyemez.

Geçtiğimiz hafta içinde Ak Partili milletvekili televizyon programında bir takım söylemlerde bulundu. Bu söylemlerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, “Bugün bakıyoruz, eleştiren insanlar cep telefonlarını 6 ayda bir değiştiriyorlar. Arabalarını yılda bir belki de ikinci yılda değiştiriyorlar. Artık asgari ücretlimizin evinin önünde arabası mevcut” dedi.

Milletvekilinin bu söylemlerini her okuduğumda istemsiz bir şekilde sinirle gülüyorum. Bence bu vatandaşın bu şekilde düşünmesini gerektirecek 2 sebep olabilir. Birincisi geçmişte okuduğu her ne okul ise Matematik öğretmeni sıkıntısı yaşamış olabileceği seçeneği. İkincisi ise vatandaşa söyleseniz “ne içtin kardeşim sen” derler. Belki böyle bir durum söz konusu olabilir.

Bu söyleminden sonra tepki alınca düzeltmeye kalkıyor milletvekili beyefendi. “Söyledim söylemesine de ben esas bu sözleri apartman görevlileri için söyledim. Çevrenize bakın her apartman görevlisinin kapısında bir araba var” şeklinde savunma yapıyor.

Yani bu durumu kabul etmeli miyiz?

Yıllardır avukatlık yapıyorum, yani savunma benim mesleğim. Bu vekilin savunma mantığına bir alaka kuramadım. Adam anlatıyor, anlatıyor da ne dediği belli değil!

Maliye Bakanı ekonomimiz çok iyi diyordu nedense görevden alındı, birisi çiftçiye hacizler gelirken “elinde telefon vardı ama” der dinleriz, şimdi çıkmış bir milletvekili asgari ücretlinin arabası var sürekli değiştiriyor şeklinde açıklama yapıyor. Sürekli komik şeyler söylüyorlar sanki.

Bunlar espri mi sizce, gülmeli miyiz?

Saygı ve sevgilerimle.

Bu yazı toplam 993 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar