SRT Yayın Akışı - 21.04.2019

Evdeki hesap çarşıya uymuyor11 Eylül 2018 - 05:02, Salı


Zemine YILMAZ İŞÇİ

Dolarla yatıp, dolarla kalktığımız bugünlerde bazı sorunlar gözden kaçmış olabilir.

Çevrede olup bitene, kayıp giden hayatlara ve hayallere, canını dişine takıp çalışanlara, bir türlü fabrika ayarlarına dönemeyenlere şaşırıyoruz.

Evdeki hesabın kim bilir kaçıncı kez çarşıya uymadığının ve uymayacağının kanıtı iken, her güne yeni bir krizle uyanıyoruz.

Bu hızlı ekonomik çöküşün nedenlerini, başımıza gelenlerin ve geleceklerin suçunu şunda, bunda, onda, ötede, beride aramak yerine daha yakınlarda daha doğrusu hane içinde aramamız gerekmez mi?

Bir yanda tek bir kâğıt fabrikası kalmadığı için gazetelerin pazar günleri çıkmadığı günümüzde, halen dış güçler yapıyor deyip geçiştiriyoruz.

Dış güçler her zaman vardır ve daima da olacaktır. Biz de bunu hep bileceğiz ve ekonomimizi ona göre yöneteceğiz. Ekonomik, sosyal ve siyasal sorunlarımızın üstünü ‘’dış güçler’’ örtüsü ile örtüp kurtulacak mıyız?

Hormonlu, ilaçlı, katkı maddeli, gdo’lu ürünlerle şaşkına dönen vatandaş bir de şarbonlu et sürprizi yaşadı.

Yıllar yılı komşu ülkelere canlı, sağlıklı hayvan ihraç eden güzel ülkemizin şimdi kurbanlık, yemeklik et ithal etmesi üzücüdür.

Şimdi vatandaş bu hayvanlarla geldiği öne sürülen şarbon paniği yaşamaktadır. Bu mikrop nereden geldi? Nasıl geldi? Ne vakit geldi? Bu soruların yanıtı aranmaktadır.

Taşıma suyla değirmeni döndürmeye çalıştığımız bugünlerde yetkililer vatandaşa dolarınızı altınızı bozdurun talimatı veriyor

Yani her zamanki gibi tasarrufu yine vatandaşa düşüyor.

Bu yazı toplam 653 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur