SRT Yayın Akışı - 04.07.2020
Son Dakika

 

FATURA VATANDAŞA KESİLDİ1 Temmuz 2019 - 10:02, Pazartesi


Zemine YILMAZ İŞÇİ

Seçim öncesinde çöken ekonomi, bitmez tükenmez zam yağmuru,  yeni vergiler, artan açlık ve yoksulluk sınırları, üretilen nefret dilinin faturası yine  vatandaşa kesildi.

 

Seçim diye diye bunca sorun arasında  6 ay kaybedilince, 806 bin oy farkı ortaya çıktı.  Seçimde   umut ve heyecanın kazandığı bir kez daha  tescillenmiş oldu

Vatandaşın umut ve heyecanı kısa sürdü

 

Her seçim döneminden sonra ortaya çıkan zam geleneği 23 Haziran sonrasında da bozulmadı. 

 

İktidar seçim öncesi ekonominin düzene gireceğini ve gıda fiyatları başta olmak üzere fiyatların düşeceğini vaat ederken, muhalefet ise tam tersi seçim sonrasında zamların geleceğini savunmuştu. Seçimin ardından bir hafta  geçerken, zamlar da bir bir gelmeye başladı.

 

Önce motorine 23 kuruş, sonra kuru çaya yüzde 15 daha sonra da şekere yüzde 16 zam geldi.   Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPKD), milyonlarca aboneyi ilgilendiren önemli bir karar aldı. Kurul, elektrik fiyatlarının yüzde 14.98 artırılmasına karar verdi. 4 ürün de tüketimi çok fazla olan ve vatandaşın cebini doğrudan etkileyen ürünler. 

 

Çünkü seçim öncesinde tuhaf, anormal bir şekilde harcamalar yapıldı. Vergilerde indirimlere gidildi. Çaylar dağıtıldı  Bolca harcamalar yapıldı. Enflasyonda yakın zamanda tek hanelerin görüleceği belirtiliyordu. Ancak peş peşe gelen kritik zamların diğer mal ve hizmetleri de etkileyeceği aşikardır

 

Bizler faturaları nasıl ödeyeceğiz diye düşünürken, üretici de enerji maliyetini nasıl karşılayacağını düşünüyor. yapılan   zamları  hesaba kattığımızda, gıdadan giyim ve hizmete her alanda yeni zamların geleceği ortada. Mutfaktaki ateş daha da körüklenecek, herhalde en kötüsü de bu olacak.

 

Bu yazı toplam 851 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar