SRT Yayın Akışı - 27.01.2021
Son Dakika

Görmek, bilmek, öğrenmek algı olmazsa bir işe yaramaz.27 Kasım 2020 - 07:19, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Kadınlar birini elde etmek için ilişkinin en başında cazibesini kullanırlar. Bakım yaparlar, temiz ve güzel giyinirler, kuaföre giderler, koku sürerler daha doğrusu çekici bir kadın olmak için gerekli ne varsa elinden gelenin fazlasını yaparlar.

Erkekler görselliğe önem verdiği için bundan çok etkilenirler ve kadının çekim alanına girerler. Kadını elde etmek için güzel sözler söylerler, jestler yaparlar, söz deyimiyle çok düşünceli ve ince biri olup çıkıverirler. Erkek kendine çekici gelen kadına ilgi gösterir de diyebiliriz buna. İlişkinin döngüsü burada başlamış olur. Bu döngüde oluşabilecek küçük bir aksaklık tüm ilişkinin dengesini bozar ve ilişkide her oluşan aksaklıkta denge düşüşe geçer.

Nasıl mı?

Kadın ilişkinin ilerleyen evresinde kendine özen göstermekten biraz daha alıkoyar kendini. Nasılsa erkeği elde etmiştir veya ilişkinin başlayış şekline göre nasılsa erkek onu seviyordur, birlikte geçirilen zamanlar çoğalmış az da olsa bağlılık oluşmuştur.

Bu özensizlik erkeği etkilememiş gibi gözükse de algı bu nokta da çok mühimdir. Erkek etkilenmemiş gibi durur ama tepki gösterir. Suratsız, agresif, tahammülsüz, çabuk parlayan biri haline döner ve kadınını çekici, cazibeli bulmadığı için ilgiyi yavaş yavaş keser. İlgi kesilince kadında kendini tamamıyla salar ve birliktelikte mutluluk dengesini sağlayan döngü bozulur. Bundan sonrası iletişim bozukluğu ve çatışmadır. Daha da sonrası ayrılık veya birbirine tahammül etmeye çalışmaktır.

Erkek kadından şikayet etmediği için kadın bu durumu algılayamaz ve sorunun ne olduğunu, erkeğin neden bu kadar çok değiştiğini kendine sorup durur ve işin içinden bir türlü çıkamaz hale gelir. Aslında her şey fark etmekle başlar. İnsanların söyledikleri kadar söylemediklerini de tavırlarına bakıp anlayabiliriz pekâlâ. İnsanlar önündeki güzellikleri, sorunların kaynağını, kimin neyi neden yaptığını algılayamadığı için mutsuzdur birazda… Görmek, bilmek, öğrenmek algı olmazsa bir işe yaramaz.

Göz güzelliğe alışır; güzel olan her şey belli süre sonra sıradanlaşır. Kadınların elinden bırakmaması gereken şey cazibe ve erkeğin ilgisini üzerine çekebilmektir. Buda hayatındaki erkeği iyi tanımakla doğru orantılıdır. Birlikteliğinizi sağlamlaştırmaya erkeğinizi tanımakla başlayın. Kadınlar bir ilişkiyi ilgiyle yürütür. Erkekler ise kendine cazibeli gelen birine ancak ilgi gösterir.

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 2865 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar