SRT Yayın Akışı - 25.03.2019

GRUP TOPLANTISI22 Şubat 2018 - 10:29, Perşembe


Semiha Özgür SEZER

Ak Parti İl Kadın Kollarının katılım sağladığı grup toplantısı oldukça verimliydi. Sayın Cumhurbaşkanımızın konuştuğu toplantıda ,cinsel istismarın cezasının en ağır şekilde olacağını müjdelemesi hepimizi çok sevindirdi. Hatta bir gün dahi zaman kaybı olmaksızın beklemeye bile tahammül edilmeyecek kadar ciddi bir sorun olduğunu söyledi.En güzeli de cezasının caydırıcı nitelikte olacağı konusunda açıklamalar yapması oldu.

Grup toplantımızın ardından çok kıymetli vekillerimiz ile görüştük.Hepsi ayrı ayrı ilgilendiler ve misafir ettiler bizi.Vekillerimiz çalışmalarından ve şehrimiz için yapılanlardan bahsetti.Ali İhsan Yavuz beyefendinin zekasını,olaylara yaklaşım tarzını çok takdir ederdim, bir kez daha ettim.Samimiyeti ile  realist yaklaşımı ile değerli bir karakter.Ayhan Sefer Üstün den,,Recep Uncuoğlundan,Mustafa İsen’e kadar tüm vekillerimizin her biri kendilerine has maharetleri ile dört bir alandan fikir ve hizmet üretiyorlar.

Külliyenin havasını soluyup verimli bir gün geçirmenin keyfi ile Şehrimize döndük.Kesinlikle Kadın kollarının motivasyonu ve hiç bitmeyen enerjisine güç kattı bu etkinlik.Vekillerimiz ile ne kadar birlik ve uyum içerisinde çalıştığımızı, desteklendiğimizi gördük.

HATAY’A YARDIM

Kadın kolları başkanımız Hatay ziyaretlerindeki Reyhanlı bölgesindeki şahit olduğu anları bizimle paylaştı. Lakin işin güzel yanı, gelir gelmez ekibi ile kolları sıvayıp bir çalışma başlattı. Yokluğu hat safhada yaşayan Reyhanlı’daki kardeşlerimize Sakaryalı Kardeşlerinden yardım gönderilecek.

Kadın kolları elinden geleni yapıyor,gördükleri mağduriyetlere sırtlarını çevirmeyecek hassasiyetteler.

BİLİNÇLİ OLMALI

Geçtiğimiz aylarda bir toplulukta ,yardıma ihtiyacı olan bir komşum var ne yapabilirim diye sordular.

Bu duruma maruz kalmayanlar yeterli bilgiye sahip olmadıkları gibi,ihtiyaç sahiplerinın bir kısmıda bilinçsizlikten devletin yardım ve haklarından yoksun kalıyorlar.

Kaymakamlıktan,Sosyal Hizmetlerden,SYDV lerden ..başvuru yapıp kriterlere uygun görülenlere yardım edildiğini bilmiyorlar.

Çevremizdekileri kurumlardan destek alabilecekleri yönünde bilgi vermek,teşvik etmek gerekiyor.

Bu yazı toplam 649 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız