SRT Yayın Akışı - 19.08.2019
Son Dakika

HAYDİ SAPANCA7 Şubat 2019 - 04:47, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Yeşili ve mavisi gökte erdi visale. Balığı gölde gezer  binbir eda naz ile. 
Karası altın kupa, gölü ona nihale. Avuç açmış göl gök’e, niyaz eder saz ile.. 
Vuslat göz yaşı vurur gölde dalga sahile. Bir yakamoz sürüsü,suda görünen hale. Gece gölünde ziya, sahiline meşale, Her tarafı yemyeşil, gölü akça SAPANCA...(H.M.) 

                   Sapanca Sakarya ilimizin turistik bir ilçesidir. İsmini sapanca gölünden almaktadır.Tabiat harikası bir ilçedir. Göğe ser çeken dağları insanı dinlendiren göl manzarası adeta birbirleri ile kucaklaşmış durumdadır. Sapanca’da yeşilin her tarzına rastlamak mümkündür. Yeşillik adeta Sapanca’yı kucaklamış, Sapanca da yeşilliği soluklamaktadır. İrili ufaklı tepeler cami kubbesi gibi tepeden Sapanca’yı kucaklamaktadır. Ve şimdi de halkının kucaklaşması zamanıdır.

                   Sapanca maalesef istenilen düzeye gelememiş, köy görüntüsünden kurtulamamıştır. Çarpık imar anlayışının Sapanca’nın görüntüsünün bozulmasına sebebiyet vermiştir.  Caddeleri ve sokakların muntazam olduğu söylenemez. Zira mahalli yöneticilerin vurdumduymazlığı sebebi ile hak ettiği seviyeye bir türlü gelememiştir. Zira başarabilmek için bilgi birikimine ve tecrübeye sahip kişilere ihtiyacı vardır.Tesadüfen seçilenlerin böyle bir birikimi olmadığından olacak ki; tabiat harikası olan Sapanca bu güne kadar hak ettiği  noktaya gelmekten mahrum kalmıştır.Sapanca gölü neden  Avrupadaki gölleri gibi olmasınki?. Orasını idare edenler de insan. Ancak estetik anlayışları farklı. Orda şahsi menfaat düşünceleri ile genelin menfaati  zarara uğratılmaz.Yani öncelik toplumundur. Bu inceliği Sapanca’da görmek arzumuz olduğu halde bir türlü mümkün olmadı bu zamana kadar. Yapılan işler  İş olsun diye değil, kalıcı olsun diye realize edilmeli. Elbette ki hizmet verenleri bir bütün olarak değer dışında tutmakta doğru değildir.

                    Şimdi sapanca yeni ve dinamik muhtevalı kültürlü bir başkana kavuşmanın  heyecanını yaşamaktadır. AKP nin Sapanca belediye başkan adayı üniversite mezunu, milli görüş kökenli ve o köken içinde değişik siyasi görevlerde bulunması ardından mevcut iktidar partisi ak parti içinde değişik etken görevlerde bulunmuş sapanca halkı tarafından sevilen ve halk arasında değeri bilinen sapanca ilçe ve büyük şehir belediye meclisinde görevleri esnasında halkına ve beldesine yaptığı hizmetlerle temayüz etmiştir. Bu bağlamda da ak parti genel merkezi yaptığı araştırmalar sonrası Özcan Özen üzerinde karar vermiştir. Hayırlı olsun inşallah.

                    Özcan Özen bey  İktidar partisinin adayı da olması münasebeti istenilen ve beklenilen sonuçların alınacağı kanaatindeyim. Zira kültür seviyesi yüksek, adab-ı muaşeret ölçüleri yerinde, fiziği düzgün, bir de iyi bir kadro oluşturabilirse başarıya ulaşamaması asla düşünülemez. Yeter ki Sapanca’nın tabanı onunla kucaklaşıp ve 31 mart 2019 mahalli seçimlerinde Sn. Özcan Özen lehine sonuçlandırarak, iktidarın nimetlerinden de faydalanabilmek için yeni bir Sapanca için ha gayret,Sapanca.

                    Bu arada halefi mevcut başkan sayın doç.dr. Aydın yılmazerkardeşimizinde beş yıl yaptığı hizmetleri de inkar etmemiz mümkün değildir. Kendisine ve beraberinde çalışan tüm personele de teşekkür ederiz. Liyakatli adaylar arasında bulunan sayın Cengiz Çetin beyi de unutmamak gerekir. Bu üç aday içinde cereyan eden gelişme sonu taktir-i ilahi ile görev Özcan Özen beye tevdi edildi. Eminimki akparti genel merkezi bu adaylar arasında zor tercih yapmıştır. Şimdi birlik zamanı gerekAydın Yılmazer bey ve gerekese Cengiz Çetin beyler ve diğer adaylar top yekün birlik beraberlik içinde sapancanın geleceği için bir arada bir vücudun azaları gibi seçim neticesinin açık farklı olması gereği için çalışacaktır. Çok yakın tanığım diğer Nazmi BostancıMetin Şirin vs diğer tüm aday adayı arkadaşlar lütfen ama lütfen sayınÖzcan Özen beyi yalnız bırakmayalım. Sizleri her zaman her yerde kol kola görmek Sapanca halkının dileği olduğundan asla şüphem yoktur.Bu bağlamda seçimlerin halkımıza ve Özcan Özen bey hakkında hayırlısına vesile olması dileğimle Cuma gecemiz ve yarınki cumamız mübarek olsun.**Saygılarımla..    

Bu yazı toplam 718 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur