SRT Yayın Akışı - 23.09.2020
Son Dakika

HEP RAHMANİ KUCAKLAŞALIM21 Mayıs 2020 - 03:49, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Bu yılda dünyayı ve ülkemizi saran CORONA münasebeti ile hep birlikte mücadelelere rağmen çok ta üzüntüler yaşadık. Allah c.c. tüm insanlığı bu illetin şerrinden muhafaza etsin. Amin.

          Bu yıl da iftarlardan, sahurlardan sonra hamdolsun 19.05.2020 Salı günü milli bayramımız gençlik spor bayramını ve aynı günün akşamı Kadir gecesini idrak ettik. 24.05.2020 Pazar günü de Allah c.c. nasip ederse Ramazan bayramına kavuşacağız inşallah. Onca gün oruç tuttuktan sonra neşenin, sevincin, huzurun eşiğine varacağız.Hep birlikte Müslümanlar olarak aynı çaresizliklerin halkası olduk. Her akşam iftarı hak ettiğimiz gibi Kadir gecesini hak ettik ve Ramazan bayramı da hak edeceğiz inşallah. Müslümanlar olarak idrak edeceğimiz namazsız!! (corona münasebeti ile kılamadığımız)bayram her şeye rağmen tüm insanlık adına bir ümit ateşidir. Milyarlarca insanın bayramda aynı sevincin etrafında halkalanması kalkan olsun bütün zalimlere inşallah. Müslüman olmak; Rabbinin insandan beklediğini gerçekleştirmek için gayret göstererek İslâm’a teslim olarak, cimriliği, kini, nefreti ayıklamaktır içimizden.

                      

                Müslümanlar olarak oruç tuttuk. Ekmeğimizi, huzurumuzu paylaştık. Yüreğimizin kapılarını açtık kardeşlerimize. Muhtacı horlamadık, Yoksulların elinden tuttuk, herkese gönüllerimizi açtık. Fakire, yoksula, aç susuza kulaklarımızı açtık. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Elçi’nin tarafında yer aldık. Dil din ayrımı yapmadan yeryüzünün kederleriyle üzüldük. yaptıklarımızla Peygamberi(s.a.v.) mahcup etmedik diyebiliyorsak bayramımız mübarek olur. Yoksa bir ay aç durmaktan başka bir şey olmamıştır tutulan o oruç.

                   

             Komşusu açken tok uyuyanlardan, kardeşi mahzun iken sevinenlerden, insanlığı aç, mazlumları yalnız bırakanlardan olmadan bayram sevincini içimizde hissedelim. Onun hazzını gönüllere taşıyalım. Yaralı yürekleri onaralım. Şehitlerimizi ve geçmişlerimizi unutmayalım.

            Ziyaretlerin mecburen yasaklanmasına rağmen elimizden geldiğince yetimlerin, gariplerin, kimsesizlerin tebessümü ile bayramı aydınlatalım. Küslüklere bayramda son verelim. Zorda olan kardeşlerimize dua edelim. Bayramı kendi adımıza değil insanlık adına yaşayalım. Bayramımız yeni bayramlar doğursun. Huzurumuz nice huzursuzlukların çaresi, mutluluğumuz dünyanın dört bir yanındaki acılara teselliler sunsun.

 

               Bu güzel günlerimizi kana bulayarak huzur ve kardeşlik içinde yaşamamıza engel olmaya çalışan terörü lanetliyorum. Son olarak ihtiyaç sahibi insanlara ayrıcalık gözetmeden gayeleri sadece yardım etmek olan  VEFA DOSTLUK grubuna yapılan hain saldırıyı yapanları ve yaptıranları lanetle anarken! Eski ve yeni şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.  Kahrolsun terör, yaşasın kardeşlik. Bu milli ve dini bayramlarımızı hüzne çeviren bu olayların, biterek çok sıcak bir kardeşlik havasına dönüşmesi için dua ve gayret edelim lütfen. Unutmayın bizim bizden başka dostumuz yoktur. HEP RAHMANİ KUCAKLAŞALIM. Cuma gecemiz, yarınki Cuma bayramımız ve Pazar günü başlayacak olan üç günlük Ramazan bayramımız mübarek olsun. Amin. Saygılarımla.

 (EVDE KAL DIŞARI ÇIKMA..EV HASTANE VE MEZARDAN İYİDİR.)

Bu yazı toplam 1031 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar