SRT Yayın Akışı - 27.06.2022
Son Dakika

HER DAVRANIŞIN TEMELİNDE İYİLİK VAR11 Nisan 2022 - 00:42, Pazartesi


Semiha Özgür SEZER

 Zorla hiç kimseyi değiştiremeyeceğimi öğrenebildim.İnsanları olduğu gibi kabul ediyorum.Farklılıklarımızla bir arada bulunabiliriz.Hiç kimse benim gibi olmak,bakmak,düşünmek zorunda değil.

Değişim insanın kendi iradesi ile gerçekleşiyor. Diğer insanları değiştirmek ,için yok yere çabalamıyorum.Bunun için harcadığım enerjinin boşa gideceğini biliyorum.Ben ancak kendimi değiştirebilirim.

Her insan ,çizgi yolda yürür.İnsanları değiştirmekle zaman kaybedip yaşamı kaçırmak istemiyorum.

Karşılık için değil,sevmek için sevilir.Hepimizin bu dünyada kalma süresi sınırlı ve kalış süremiz belli değil.Aldığımız her nefes değerli.Bir gün bir soluk son nefes olacak.

Kullandığın sözler önemli. Güzel sözler duyarak güne başlamak için güzel sözler söyle.İyi, enerjik, umut veren, coşku dolu  sevgi sözcükleri kolay kolay unutulmuyor. Ağzından çıkacak her kelimede bunu hatırla.Başını yaslayacağın bir omuz aradığında birilerine ‘ O sensin ’ diyebil.Bir insana ‘Sana ihtiyacım var’ demen sadece senin için değil,onun da iyiliğine. ‘’Her şey bitti.’’dediğinde hala bulabildiğin tatlar varsa,bu,buradasın demektir.Olumsuz ve sınırlayıcı sözler söylediğini fark ediyorsan onları değiştir. Olumsuz bir hikaye dinlersen,gidip herkese tekrar tekrar anlatma.Sınırı aştığını düşün ve unut.Olumlu hikaye dinlediğinde ise herkese anlat.

‘Her davranışın temelinde iyilik var ’ şeklinde düşündüğünde, karşındaki insanı anlamak kolaylaşır.Hoşgörü ile insanlara bakabilmek seni mutlu eder.

Ürettiğin kaygılar ,olumsuz beklentileri hayatına davet eder. Böylece korktukların başına gelir.Gün boyunca anlamlı anlamsız yağınla konu var. Hiç kimse istemediği durumlara katlanmak zorunda değil.

Tesadüf diye bir şey yoktur.Ne zaman nerede kimin yaşamında açılıma sebep olacağımız hiç belli olmuyor.Sevgi,ilgi ve güvenle yaklaştığında,gerekli olay ve kişiler çıkarılıyor karşına.

Her şeyin bir nedeni var.

Saygılar..

Bu yazı toplam 146 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar