SRT Yayın Akışı - 22.04.2021
Son Dakika

Herkesin zaafları vardır, erkeğin zaafı kadındır.5 Şubat 2021 - 02:51, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Hem cazibeli, hem akıllı, yanınıza yakışan ve duruşu sağlam, kaliteli bir kadına sahipseniz bütün erkeklerden bir adım öndesinizdir daima... Bu durum her ne kadar kadınlar içinde geçerli olsa, erkek de daha mühimdir çünkü erkeğin özgüvenini güzel bir kadın besler.

Herkesin kendine göre biçimlendirdiği kafasında kurguladığı dört dörtlük kuramı vardır ve herkesin dört dörtlüğü farklı farklıdır. Kimi olgun sever, kimi çocuklar gibi çılgın olanını, kimi kilolu, kimi zayıf, kimisi esmer, kimisi de sarışın olsun ister. Kimi de hayallerindeki gibi birini bulamadığında elindekine kanaat eder.

Erkek, kadınla arasındaki uyuma, birlikte dışarıdan nasıl göründüğüne fazlasıyla bakar. Erkeklerde güzellik olgusu kadınlara nazaran daha çoktur. Çünkü erkekler hazzı görsel yaşarlar. Ve arzularını tetikleyen etken de görselliktir. Bu yüzden kendi adına güzel olana meyil ederler.

Erkekler birbirleriyle yarış haline genelde girmezler. Fakat hayallerine ve yanına yakışan birini bulursalar şayet diğer erkekler tarafından hedefte olurlar. Hatta başka kadınların dahi hedefi üzerlerinde olur. İmrenilen biri haline dönüşüverirler birden. Kıymetlenirler. Erkeği ne parası, ne konumu, ne de yakışıklılığı güçlü kılar. Erkeği herkesin gözünde değerli ve güçlü, cazip kılan kadınıdır. Bir erkek ancak o zaman kıskanılası olur. Hele ki büyük ve tutkulu bir aşka sahipse de cabası…

Herkesin zaafları vardır. Erkeğin zaafı kadındır. Erkekler kadını cazibeli olsun ister fakat bunun yanı sıra şefkat ve şehveti de aynı kadında bulmak isterler. Belirtmek isterim ki bunların hepsini bir arada bulmak oldukça güçtür. Ama imkansız da değildir. Erkekler elindekine kanaat edince değil, muradına erince kerevetine çıkarlar.

Erkekler için önemli olan, hayallerine yakışan birini bulabilmektir. Kadınlar için önemli olan ise hayallerindeki gibi sevgi ve ilgiyi bulabilmek… Kadınlar sevgi, ilgi gördükleri erkeklere anlam yüklerler. Erkeklerde durum ise tam tersidir. Anlam buldukları kişiye sevgi ve ilgi yüklerler. 

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 1253 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar