SRT Yayın Akışı - 06.07.2020
Son Dakika

 

HOŞ GELDİNİZ HEMŞEHRİM SAYIN VALİM.25 Haziran 2020 - 04:48, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

               Kader bu. Her zaman Allah (cc) nın dediği olur. Sakaryalılarında bildiği ama tekrarı için sizlerden özür dileyerek;    26.05.1979 valiler kararnamesi ile Merhum valimiz Necdet Kambur beyefendiden sonra Sakarya valiliğine atanmam için kararnamem iki sefer köşke gönderildi. Merhum Cumhurbaşkanımız Fahri Korutürk bey tarafından iki seferde onaylanmamasından sonra zamanın başbakanı merhum Bülent Ecevit bizzat beni arayarak’’Sayın Müftüoğlu cumhurbaşkanımız kararnamenizi iki sefer red etti. Sakarya 45 gündür valisiz yönetilmektedir. Gelin daha fazla ısrar etmeyiniz de Sakarya iline vali atamamızın yolunu açalım’’ ricasından sonra bende kendisine teşekkür ederek feragat ettiğimi bildirdim.Ve bu gelişmeden sonra Sakarya ilimize vali olarak Merhum Sadri Turan atanmıştır.

              Sakarya’ya atanan ilk çaykaralı vali olma onurunu Allah c.c. bana değil Resmi gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre Elazığ Valiliği görevini yapan sayın Çetin Oktay Kaldırım’a nasip oldu. Hoş geldiniz, safalar getirdiniz sayın valim, değerli hemşehrim.

               Bu bağlamda bu değerli devlet adamımızın geçmişine ve kariyerine bakalım 4.01.1974 yılında Bayburt’ta dünyaya gelen Kaldırım ın eğitim hayatı şu şekilde: Bayburt İmam Hatip Lisesi. Ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi kamu Yönetimi. Yüksek lisans : Portsmouth University, International Relations,

              Sayın vali Çetin Oktay Kaldırım; Evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce, Almanca, Arapça, ve Japonca bilmektedir.

              Daha önceki görevlerine bakacak olursak; 1998 Gümrük Müsteşarlığı Uzman Yrd. 2000 Giresun Kaymakam Adayı, 2003 Samsun Ayvacık kaymakamı, 2003 Siirt Baykan Kaymakamı, 2005 Gümüşhane Torul Kaymakamı, 2007 Şanlıurfa Vali Yardımcısı, 2009 Nevşehir Ürgüp Kaymakamı, 2010 (DOKAP) Doğu Karadeniz kalkınma ajansı genel sekreteri, 2016 İçişleri bakanlığı müsteşar yardımcısı, 2017 Elazığ valisi ve şimdi de Sakarya valisi. Allah c.c. yolunu ve bahtını açık etsin. Amin.

              Yaptıkları yapacaklarının teminatıdır bağlamında; Sayın valimizden önceki valilerimizin başlayıp tamamlayamadıkları icraatların idamesi bakımından aşırı bir gayret göstereceğine ve riyasetinde birlikte faydalı çok şeyler yapacağımıza mutmainiz.

              Serde şairlik ve doğum yerim olması münasebeti ile sizlere ÇAYKARA adlı şiirimin bir kıtası ile veda ediyorum. Saygılarımla

               Yurtların en güzeli, memleketim çaykara.
               Ben bulurum diyorsan, aksi isnatı ara.
               Yeryüzü güzelliği, Çaykara’mda işlidir.
               Sade yolunda tezat, çıkışlı inişlidir.(h.m.)

***-CUMA GECEMİZ VE YARINKİ CUMA BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN.

       -LÜTFEN ZORUNLU MESAFEYE, HİJYENE,MASKE TAKMAYA RİAYET EDELİM.***

Bu yazı toplam 633 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar