SRT Yayın Akışı - 19.09.2019
Son Dakika

İKİ BAŞKANIN İŞİ ZOR20 Mayıs 2019 - 10:14, Pazartesi


Zemine YILMAZ İŞÇİ

Büyükşehir'de seçimi AKP'li aday Ekrem Yüce  kazandı. Belediye meclis üyeliğinde çoğunluk Cumhur İttifakı'nda. Yıllar sonra  CHP  ve  Saadet  Partisi  ve BBP belediyelere meclis üyesi soktu. Yeni kurulan  İYİ Parti’den de  belediyelere  meclis üyeleri girdi.

    CHP, Adapazarı, Söğütlü ve Arifiye’de1, Karasu ve Sapanca’da 4, Serdivan’da 5 olmak üzere toplam 16; BBP, Hendek’te 10, Karasu, Arifiye ve Kaynarca’da 1, Karapürçek’te 3 olmak üzere 16; Saadet Partisi, Kaynarca’da 3 ve Pamukova’da 8 olmak üzere 11;İYİ Parti ise Adapazarı 7, Serdivan 2, Karasu 2, Ferizli 4, Geyve 5, Kocaali 4, Erenler 3 ve Taraklı 2 olmak üzere toplam 29 meclis üyesi çıkardılar. Yani  belediye meclislerinin daha renkli geçeceğine inanıyorum.

     Meclis üyelerinin  mali olarak büyük bir getirisi yok. Maaş almayan ancak oturum başına para alan üyeler, kentin imar planından su ücretine tüm ayrıntıları belirleme gücüne sahip. Meclis koltuğuna oturan üye, kentlerin geleceği için büyük ve önemli kararlara imza atıyor. Bu imzayla araziler imara açılıp, var olan imarı iptal edilebiliyor. Belediye meclis üyelerinin omuzlarında ağır bir sorumluluk vardır. Görev yaptığı bölgedeki vatandaşın hayatına etki ederler.

    Bir parti belediye başkanlığını kazansa dahi eğer mecliste çoğunluğu elinde tutamıyorsa çok rahat hareket edemiyor. Bu yüzden, meclis üyeleri partilere güç sağlaması açısından önem arz ediyor. Hendek  ve Pamukova’da başkanların işleri  biraz biraz zor.

    Belediye meclisinde çoğunlukta bulunan parti, partizanlık yapmazsa sorun yok. Ama iş yaptırmayan, getirilen faydalı projeleri gerekçe bile göstermeden sürekli reddeden bir anlayış içinde olurlarsa  o zaman sorun olur.

 

------------------------

SOSYAL MEDYA BAĞIMLILIĞI

Aile sorunlarının içerisinde sosyal medya,bilgisayar ,telefon,televizyonun  rolü giderek artıyor.Çocuklarımız kendilerini bundan alabilecek daha cazip bir şey bulamıyor.

Artık kendilerine idol belirledikleri youtuber in izinden, ‘okulu bırakmak istiyorum,youtuber olmak istiyorum’  tercihine yöneldiler.Hatta kitapçıya girdiklerinde Hüzünlü ponçik,Hacker kitaplarına yönelip;instagramdaki sosyal ağlar üzerinden fenomen olanların peşine sürüklenip gidiyorlar.

Hatta youtuber olmak için stüdyo ortamı kurmak hayali ile telefon yetersiz,profesyonel kamera,ışık,ses lazım  diyerek  ciddi ciddi masraf hesaplamaları yapan,bunun için ailesine baskıda yapan çocuklardan bahseder olduk.

Ailelere düşen en büyük görev, çocukları bağımlılığın tadını alabilecek boşluğa düşürmemeleri.İşim var o arada biraz bilgisayarda oyalansın;eline tablet verince susuyor deyip susturucu olarak görmeleri,çocuğu başından atmanın rahatlığının destekçisi görmeleri çocuk için teşvik edici tutumlar.

İradeyi adeta ele geçiren oyunların beyine hükmeden gücüne inanamazsınız.Oyun bağımlısı olmuş bir çocuğunuz varsa bilin ki ,hayatını ziyan etmeye başladınız ve beyninde oluşan hasar ile onun ileriki süreçte, bir çok problem ile karşı karşıya kalmasına sebepsiniz.

Bu yazı toplam 869 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar

okur