SRT Yayın Akışı - 19.08.2022
Son Dakika

İKTİDARDAN KEYİFLİ SÖYLEMLER!6 Ağustos 2022 - 00:28, Cumartesi


Av.Arb. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçmişte yaptığı konuşmalar sürekli olarak gündem oluyor ve sosyal medyada çelişkiler üzerine yazılar okuyoruz. Bu güne kadar yüzüğü ile alakalı, geçmiş dönemlerde halkın yaşam standartları ile alakalı birçok konuşması sosyal medyada gündem oldu.
Bu gün gelinen noktada siyasi iktidarın söylemlerine baktığımızda ise büyüyen Türkiye’den bahseden fakat vatandaştan sabır dileyen, süper ekonomiden bahseden fakat sürekli olarak Ekonomi ve Maliye Bakanı değişen siyasi iktidar görüyoruz.
Son olarak da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2011 yılında halka hitaben “Eğer 8 yıl öncesi (kendi iktidar döneminden öncesini kastederek) asgari ücretle aldığın yumurtadan, aldığın sütten, aldığın peynirden, aldığın ekmekten bugün daha az alıyorsan bize oy verme” sözleri sosyal medyada gündem oldu.
Türk Lirası’nın tarihi değer kaybı ve rekor seviyelerdeki enflasyon oranları nedeniyle asgari ücretlinin, emeklinin, işçinin alım gücü neredeyse sıfırlandı.
Geçmiş yıllardaki asgari ücretle alınabilenler ile bugünkü asgari ücretle alınabilenler arasındaki büyük farkı gözler önüne seren paylaşımlar son dönemde sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında yer almaya başladı.
Cumhurbaşkanının bu söylemlerine karşı herkes ufak bir hesap yapabilir. Fakat eski dönem asgari ücretin alım gücü ile bu dönemdeki asgari ücretin alım gücü arasındaki fark ince hesaba dahi gerek duyulmadan basit matematik ile hesaplanmakta.
Seçimler yaklaşırken bu bilgiler ışığında Cumhurbaşkanının 2011 de yaptığı konuşmada vatandaşına söylediği bu sözlere kimler katılıyor, heyecanla ve merakla bekliyorum.
Saygı ve sevgilerimle.

Bu yazı toplam 143 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar