SRT Yayın Akışı - 26.02.2021
Son Dakika

İL KONGRESİ HEYECANI25 Ocak 2021 - 12:00, Pazartesi


Semiha Özgür SEZER

Geçtiğimiz günlerde AK Parti 7'nci Olağan İl Kongresine tek aday olarak girerek güven tazeleyen İl Başkanı Yunus Tever le birlikte ekip oluşturuldu . Listelerden memnun olan olmayan, konuşan, darılan, kızıp atarlanan vs… klasik her kongrenin sonunda karşılaşılan tablolara şahit olduk, duyduk.

Artık ben siyasetle ilgili ne kadar yorum yapsak boş, ne kadar fikir söylesek anlamsız, ne kadar konuşursak konuşalım bizden öteye gitmediğini gördüm çok kere. O yüzden gerçekten kafayı bunlara yormuyorum, aksine  faydam nasıl dokunura yoruyorum. Ve hiç uzatmadan  Sayın başkan Tever’i  ve ekibini tebrik ediyorum. Beyefendiliği ve şehrin her faaliyetinde sahiplenici olması dikkatimi çekiyor. İnşaallah vebalsiz, haksızlığa alet olmadan, samimiyetini kaybetmeden görevini yerine getirir. Ve bir gün görevi bittiğinde Allah katında vicdanı rahat ve gururla geriye bakabilir. Şehrimize hayırlı olsun . Aynı şekilde yapılacak Kadın kolları kongresininde şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

Her başkan kendi ekibini, kendi çalışmak istediği kişileri seçerek oluşturmakta özgür. O yüzden o niye olmadı, bu niye olmadı diye alınmaları bırakmak gerekiyor. Şunu fark etmeliyiz, evet herkes siyasetle uğraşmak hakkına sahiptir, herkesin demokratik hakkıdır. Ancak Şehre hizmetin yolu il yönetiminde olmaktan, siyasetin bir kolunda görev almaktan geçmiyor.

Hani bazen siyasete bakıp yorum yapıp, hizmet edecek adamlar yok deniliyor ya; hizmet insanın gönlünde kardeşim. Ama maalesef siyasetin içinde olmanın, bir güç aracı olduğu inancına sahip olanlar, emin olun bu şehre hizmet etmeyen, güçlüyüm endamıyla sadece fotoğraf verenler . Ama işte herkesi de ayıklayamıyorsunuz, falancanın yakını, falanca vekilin osu busu, falancanın sözü, eli… Bu hep olacak. Her güce sahip olanda aynı etik ve ahlaki değerde değil çünkü.

GÜÇ ZEHİRLENMESİ

Güçlü olmaya odaklanan insanlar, hayatlarının garantisini güçle kesinleştirmeye çalışanlar. Bu durum çok rahatsız edici halkın nezdinde ve gerçekten ele alınması gereken bir konu .

Güç zehirlenmesi yaşayan insan, sağır, kör olduğunda, inanın kendine buyruk bir kraliyet kuruyor ve aslında ileride kendine çok iyi cevap verecek bir halkı kendine cephe aldırıyor .

Yani her şey geçici. Şöyle düşünün; bu şehirden, ülkeden; kaç bakan, vekil, başkanlar geçti. Geçiyor yani her şey, herkes geçiyor, bitiyor. Sadece geriye yaşattıkları, bıraktıkları, eserleri konuşuluyor . Ya dua ya ah lar…

İnsanlar iş bulamadığında belki partiye girersem, orda ilçe başkanı, yok birim başkanı, yok üye olursam, başkana yakın, hanımına yakın, vekile yakın, ona yakın buna yakın olursam bir ekmek teknesini bedavadan alırım diyemesinler.  Öyle okuyan, emek harcayan, LGS lerde stres ata ata büyüyerek, YGS  ‘lere kendini paralayarak giren gencin, bin bir emekle okutan ana babanın heyecanını kursağında bırakan hazin sonu hiçbir yönetici yaşatmasın insana. Bu vebal çok büyük. Bir psikolog ve insan sarrafı olarak şunu diyebilirim ki, tüm hikâye sizden ibaret değil, sizin yaptığınız hatalar çocuklarınızın karşısına çıkıyor. Aile dizimin de bunu danışanlarımda sıklıkla görüyorum. Bu öykülemeyi sizde yaşayacaksınız emin olun.

Ama körlük, hırslar, gücün iştahı. Kapılanlar şehir için talihsizlik. Ama herşey gülistanlık sağır ve körler için.

Bu yazı toplam 677 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar