SRT Yayın Akışı - 13.07.2020
Son Dakika

İLÂN OLUNUR28 Kasım 2019 - 17:35, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

Yanlış uygulamalarla ülkemiz bir PKK girdabına girdi bir türlü çıkamaz oldu. Sineği öldürmek değil bataklığı kurutmak gerek. Bu bağlamda yapılması gerekenlerin neden yapılmadığını anlamak mümkün değil. Ve çare diye hep yanlış yerlerde koşuşturup duruyoruz. Kurtuluş ve kuruluş döneminden günümüze Türkiye cumhuriyetinde;Türk milli devleti için ciddi ve sürekli tehdit ve tehlike arz eden, millî varlığımızı dayandığı değerlerle ve devletimizin kuruluş esasları ile çelişen PKK terör örgütünü uzlaşma yolu ile çökerteceklerine inanan siyasi odaklar vardır.

            PKK terör örgütünü yumuşak yöntemlerle çözmeye çalışanlar şunu iyi bilmelidirler ki bu örgütün arkasında büyük orta doğu projesini gerçekleştirmek isteyen ABD vardır. Güneydoğunun dağlarına roket atarlar, uçak savarlar,ağır makineli silahlar bu güç tarafından çıkarılmışlardır. Yoksa eşekle katırla çıkartılacak bir durum asla ve kata yoktur ve olamazda.

            PKK terör örgütünü eylemlerinden vaz geçsin diye bu zamana kadar 30 dan fazla pişmanlık yasası çıkartılmış, terör yasası çıkartılmış, terör yasası 10 a yakın kez değiştirilmiş ,buna rağmen verilen tavizler sonucunda terör artan  şiddeti ile devam etmektedir. Demokratik Cumhuriyet teraneleri ile başladıkları taleplerine federasyona, son olarak ta bağımsızlığa varan taleplerle meydan okumaya devam etmektedirler. Bizde; terör örgütü elebaşlarını ve İmralı’da kampta bulunan terörist başı ile görüşmeler yapmaya devam ediyoruz. Yöneticilerimizde biz görüşmüyoruz devlet görüşüyor gibi açıklama yapmaktadırlar. Ama sormazlar mı devlet kimdir kimlerden oluşmaktadır diye.

              İnsanı aşağılayan sömüren onursuzlaştıran yaratıcı gelişmeyi engelleyen, zayıfı ezen her türlü emeği haksızlığa zorbalığa, karşı çıkmak güzeldir. Üretici gücü emeği yüceltme ödüllendirme ırk,dil,din medeniyet ayırımı yapmadan bütün halkımızı kardeş ve halkımızı bir büyük aile kabul eden anlayışla adil bir düzen kurma barış ve kardeşlik için özlem duyma ve çaba gösterme gayretimize karşılık menfi şeytani emellere alet edilmedikçe sevgi ve hoş görü ile karşılanabilirler.

             Türk milletinin değişmez bu ilkesi bu görüş ve anlayışla adalete dayalı bir iç huzur hiç kimseye karşı düşmanlık ve saldırı emeli taşımayan bir güvenlik sistemi vardır.

             Devletler ve medeniyetler arasındaki varlık ve üstünlük kavgasında tedbir almakta geciken tedbirlerde ihmal ve hataya düşen milletler sadece savaş alanlarında ölçüsüz şekilde kan sarfına ve serhatlarda toprak kaybına maruz kalmazlar. Daha da önemlisi gönülleri çalınan hafızaları silinen boş beyinleri yanlışa programlanan, hıyanete yönlendirilen mankurtlaştırılan zayıf yurttaşlarını,bahtsız evlatlarını dağa çıkarır ve canlı bomba haline getirirler. İşte güneydoğu da PKK ve terör hareketi böyle meydana gelmiştir.

             Demokratik hürriyetler, demokratik hukuk devletini tahribe kararlı olanlarla bu imkânı sağlayacak kadar genişletilemez. Böyle bir ihtimâl ve müsamaha gafleti aşar ve cinayetlere iştirak olur. İşte bunun içinde PKK terör örgütü ile uzlaşma arayanlara İLÂN olunur. Saygılarımla

**CUMAGECEMİZ VE YARINKİ CUMA BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN**

 

Bu yazı toplam 916 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar