SRT Yayın Akışı - 24.02.2020
Son Dakika

İlgi gören kadın cazibeli, kadında cazibe gören erkek ilgili olur.17 Ocak 2020 - 06:40, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Erkekler kendine çekici gelen kadına aşık olurlar. Kadınlar ise kendisiyle ilgilenen erkeğe…

Erkekler için görsellik çok önemlidir. Fakat göz güzelliğe belli süre sonra aşina olur. Bundan dolayı da güzellik algısı zamanla karşı tarafta düşüşe geçer. Kadınların erkeklerin görsel çekim alanından uzaklaşmamaları, ilişkiyi ayakta tutabilmek için değişikliğe açık olmaları ve devamlı yenilenmeleri ilişki açısından çok önemlidir. Çünkü erkekler genelde güzel ve çekici buldukları kadına ilgi gösterirler. İlgi, bir kadın için ilişkinin olmazsa olmazıdır. İlgi yoksa erkeğin sizinle bir bağı yoktur. İlgi görmüyorsa kadının da sizinle bir bağı zaten genelde olmaz.

Bu etki tepki olayıdır. Tek taraftan bir şeyler beklemekle bir ilişki yürümez. Tepki gösterdiğinizde etki almazsanız veya gösterdiğiniz etkiye tepkisiz kalınırsa o ilişki yürümez. Bu döngüyü sağlamak için kadına biraz daha fazla görev düşüyor. Yuvayı dişi kuş yapar sözünü anımsayın.

Erkekler ilişkinin ilk evresinde görsel çekim alanına girdiğinizden dolayı fazla ilgili olurlar. Zaman geçtikçe ilgi azalmasının sebebi budur; kadının stabil olması, erkeğin gözüne aşina gelmesi, sizdeki güzel olan her şeye alışmasıdır. Bu erkekte istemsizce arzuyu düşürür. Bir erkek için güzellik, görsellik önemlidir evet ama bu önem ilişkinin ilerleyen evresinde aynı düzeyde devamlılık arz etmez. Bu yüzden erkekler ilişkide görsellikten sonra kadınların zekalarına bakarlar. Kadın zekiyse ve özellikle farkındalığı yüksek, algısı açık bir yapıya sahipse erkek için vazgeçilmez olur. Güzel, cazibeli, çekici, albenili kadın olmaktan çok arzuyu devamlı sağlayabilmek daha önemlidir erkekler için.

Bir kadın olarak ilişkinin ilerleyen evresinde arzuyu sağlayamazsanız erkeğin size ilgisi azalır. İlgi görmeyen kadın ise bunun altında yatan sebepleri araştırırken ipleri elinden zaman içerisinde tamamen bırakmış olur. Ve cazibesini tam anlamıyla yitirir. Cazibesini yitiren kadına ise erkeğin ilgisi daha da azalır. İlgi gören kadın cazibeli, kadında cazibe gören erkek ilgili olur diyebiliriz buna.

Bu iletişim çarkının dönmesi kadınla başlar. Tıpkı ilişkinin başlangıcında erkeği kendine çeken kadının cazibesini kullanması gibi… Kadının cazibesi, albenisi olmasaydı erkeğin ilgi alanına giremezdi. Erkeğinde ilgisi olmasa kadının çekim alanında kalamazdı. Doğası gereği kadınlar davetkar olandır, erkekler ise icabet eden…

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 1038 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar