SRT Yayın Akışı - 21.02.2020
Son Dakika

İlişkilerde sorunlarla baş etmek önemlidir.10 Ocak 2020 - 08:57, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Sorunsuz ilişki yoktur; sorunları çözmeyi bilmeyen kişiler vardır.

Her birlikteliğin inişli çıkışlı dönemleri olur. Kimse dört dörtlük değildir ve insanların ruh hali günlük olaylar çerçevesinde değişkenlik gösterebilir. Bu da istemsiz anlık ufak tefek sorunlara, sürtüşmelere olanak sağlar. Mühim olan sorunlara gösterdiğiniz tepki ve dirençtir. Karşı tarafa gösterdiğimiz tepkiler bize etki olarak geri dönerler. Karşı tarafın etkisi kötüyse gösterdiğiniz tepkiler muhtemelen olumsuzluk içeriyordur.

Şöyle düşünün; en ufak olumsuz bir olayla güne başladığınızda işiniz devamlı ters gider. Aksilik üstüne aksilikler muhakkak gelir. Bunun nedeni olaylara gösterdiğiniz tepki sonucunda evrenden aldığınız etkidir. Evrende çekim vardır. İnsanlarda da bu böyledir.

Bu yüzdendir ki; olaylara bakış açımızı, gösterdiğimiz tepki ve duruşumuzu değiştirirsek akışı ters düz edip etkiyi olumlu hale getirerek kalıcı çözümler elde edebiliriz.

Ve bunu hepimiz kabul etmeliyiz; her insanın hayatında sorunlar vardır.

Sorunları görmezden gelmek, sorunları bırakıp kaçmak, üstünü kapamak size bir şey kazandırmaz tam aksine sizi zayıf bir insan haline dönüştürür. Sorunları çözen insanlar daha güçlenirler. Özellikle ilişki içerisinde kişiler birbirlerine daha fazla kenetlenip, nasıl yol alması gerektiklerini öğrenmiş olur ve böylece ileriye dönük sağlam adım atmış olurlar. İlişkilerde sorunları haklı haksız kavgasına dönüştürmeden ortak noktada birleşerek çözüme ulaştırmaya özen göstermelidir çiftler. Kişilik, karakter, ahlak sorunu olmadığı sürece sorunlarla pekâlâ baş edilebilir. 

İlişkilerde sorunlarla baş etmeyi bilmeyen kişiler genelde bir sorunludan kurtulup diğer sorunluya denk geliyorum diye ağlanırlar. Bilinçli değildirler; sorunsuz insan yoktur çünkü. Önemli olan kişilik, karakter, ahlak, kültür, arzu, aşk, cinsellik ve bunun gibi sayılabilecek size uygun hayat şartlarında sorun çıkmamasıdır. Diğer çıkan sorunları çözmek hem ilişkinizi, hem bağlılığınızı güçlendirir ve ileride daha mutlu, huzurlu bir hayat sürmenizin yollarını size aralar.

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 624 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar