SRT Yayın Akışı - 05.06.2020
Son Dakika

İlişkinize gerekli özeni en başta göstermeniz mühimdir.4 Ekim 2019 - 04:48, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Sevdiğiniz insanı önemsemez, onun ilişkideki beklentilerini karşılamazsanız, isteklerine saygı göstermez ve yeterince ilgi gösterip herkesten farklı olduğunu hissettirmezseniz onu zamanla kaybedersiniz. Bu bazen kendini bir uzaklıkla, ayrılıkla gösterir, bazen de varlığı yanındayken yokluğuna alışmakla… Şunu belirtmek isterim ki; yokluğunuza alışan bir insanı varlığınıza tekrar alıştıramazsınız. Bu yüzden ilişkinize gerekli özeni en başta göstermeniz mühimdir.

Erkeklerde bu durum daha çok ön plandadır. Çünkü ilk başta sahip olmak için başvurmadığı yol kalmadığı kadınına daha sonralarında hiç gitmeyecekmiş, ondan hiç vazgeçmeyecekmiş gibi davranır. Kadınlar erkeklere göre biraz daha sabırlıdır. Kadın sabreder, sabreder, düzelmesi adına çabalar ve umudunun tükendiği noktada terk eder. Bu terk ediş dönüşü olmayan bir yoldur. Genelde terk eden kadınların birçoğu terk ettikleri kapıya kati şekilde dönmez. Bunun sebebi sevgisinin bitmiş olmasıdır. Aslında kadın erkeği için çabalarken bir nevi sevgisini öldürür.

Erkek kadının çabalamasına, onca şeye rağmen kendisini affetmesine o kadar alışıktır ki terk edildiğinde ne olduğunu anlayamaz. Çok değiştin, birden bir şey oldu sanrısına kapılır. Kadınlar duygusal olduklarından, sevginin olmadığı yerde hayat sürmek istemezler. Bir kadın gitmişse eğer sevgisinin çoğu bitmiştir. Erkeklerin genelde kadını anladığı zaman dilimi de işte bu dönemdir. 

Kadınlar ayrıldıktan hemen sonra içindeki sevginin boşluk acısını çeker ve onsuzluğa alışma dönemini sancılı geçirir. Bu da ilk haftalara tekabül eder. Erkek ise ilk haftalarda birçok şeyin farkında değildir. Bunun sebebi rahatlık hissidir; dilediğini özgürce yapma, sorumsuzluk hissi…

Erkek ayrılığın ilk haftalarında sevgilisi varken yapamadığı her şeyi dibine vurana kadar yapar. Dostlarıyla görüşür, dağıtır, günü birlik ilişkiler yaşar, gece geç saatlere kadar takılır. Her şey iyi güzel hoştur fakat hayatında bir boşluk, anlamsızlık vardır. Ve iki üç hafta sonra aslında ne kadar da yalnız olduğunu fark etmeye, hayatındaki insanı özlemeye başlar, kendini özel hissetmeye ihtiyaç duyar.

Fakat kadın nazarında artık her şey için çok geçtir.

Bu yazı toplam 922 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar