SRT Yayın Akışı - 06.06.2020
Son Dakika

İnsan aşık olduğunda neden susar?13 Eylül 2019 - 04:49, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Gerçekten aşık olan bir insanın dilinin tutulduğunu düşünüyorum ben… Hissettiğiniz duygu bir beğeni ya da hoşlantı değilse kişi gereksiz suskunluğa gömülebiliyor.

Peki, hiç düşündünüz mü? Neden gerçek aşıklar kavuşamaz?

Aslında gerçek aşıklar kavuşamaz demeyelim buna da kavuşamadığımız zaman aşk gerçek olup ölümsüzleşiyor diyelim.

Gerçekten arzuladığınız biri çıkıyor karşınıza ve her şeyiyle size hitap ediyor; ömrünüz boyunca aradığınız bütün parçalarınızı onda buluyorsunuz. Tanıdıkça sizin dört dörtlüğünüz olduğunu, hayatınızda hep demeyi beklediğiniz, “İşte O…” kavramını bulduruyor. Bir bütün oluyorsunuz ve ciddi manada mutlu da oluyorsunuz.

Sonra ne mi oluyor?

O güne kadar yaşadığınız kötü deneyimleri unutuyorsunuz o an ki mutluluğunuzla; işin içine çevre faktörü giriyor, millet giriyor, dostlarınız, işiniz hatta saçma sapan sayılacak birçok şey engel olarak karşınıza çıkıyor. Mutluluğunuzla bocalamaya başlıyorsunuz ve çıkan engeller sizi bir arayış içine sokuyor. Terk ediyorsunuz. Terk ettiğiniz kapıya milyon kez özlemle geri dönüyorsunuz sonra yine gidiyorsunuz. Kendinizi geri çekiyorsunuz bağlanmamak için; duygularınızı dizginledikçe içinizde büyüyen yangının sizi esir aldığını farkına varamayacak kadar körleşiyorsunuz.  Anlayacağınız sizde neyi neden yaptığınızı pek bilmiyorsunuz. Ve aşktan kaçışın mümkün olmadığını maalesef ki tamamen kaybettiğiniz de kabulleniyorsunuz; sizi kabullenecek kimse kalmadığında.

Bundan sonrası çok büyük bir hüsran... Çünkü dokunduğunuz her ten, her gülüş, her davranış kıyaslatmaya başlıyor kendini unutamadığınızla. Pişmanlığın çaresizlik olduğunu öğreniyorsunuz duvarlara çarpa çarpa. Arzuladıkça ulaşamıyorsunuz. Unutamıyorsunuz. Çok istiyorsunuz; geç kalınan duygulara erişip tekrar kavuşamıyorsunuz da… Keşkeleriniz çoğalıyor ve şikâyet ettiğiniz o anların önemini yüreğinizde ki sızıyla kazıyorsunuz beyninize. Daha iyisini de bulsanız hep eksik kalıyorsunuz.

Ve aşkı bir kez tadıyorsunuz, kaybettiğinizle baş başa kalıp başka bedenlerde yaşıyorsunuz.

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 1078 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar