SRT Yayın Akışı - 13.07.2020
Son Dakika

İNSAN OLMAK VEYA OLAMAMAK! 15 Nisan 2019 - 09:54, Pazartesi


Zemine YILMAZ İŞÇİ

Uçak dedim...

Deniz dedim...

Dalmak ve uçmak eylemlerinden bahsettim. Martılar bu yüzden denizi mesken seçtiler belki. Çünkü kanatlarını özgürce çırptıkları gökyüzü ve özgürce dalıp çıktıkları deniz var.

Huzur var orada.

Yerden yavaş yavaş yükseldiğinde bir kaç saatliğine de olsa, nasılda her şeyden yükselerek uzaklaşıyorsun. Denize dalarken her şeyi suyun üstünde bırakarak dalıyorsun.

Galiba sorun kara parçasında...

Evet insanlıkta. Aslında hayıflanmak ve dertleri kemale ermiş Küçük Emrah potansiyelini taşıyan klasik Türk insanımdan ziyade insanlığı ve gözümün önünden geçen senaryoları sorguluyorum.

Fazla gürültü baş ağrısı, fazla kalabalık göz yorar ya hani. Fazla dönen dolaplar da ruh yoruyor. Git, sen yirminci yüzyılın ikinci yarısının en büyük buluşlarından birini yap, yaşlan, saçını ağart ve neticeye gelelim şunu de; ’Buluşlarım insanları tehdit ediyor, tehlikeli'.

Nükleer savaş…

Küresel ısınma

Genetiği değiştirilmiş virüsler..

İnsanın katili insan. Ne zaman iyinin, doğrunun ve etik ilkelerden taviz vermeyen olabileceğiz acaba?

Şimdi gel de denizin dibine dalma, gökyüzüne uçma. İstesem de yapamadığım mecburi kara parçasında olmanın neticesinde, bir parçanın zerresi olduğumu bilsem de tüm bu kara parçasında olanlara sessiz kalamıyorum. Buda bir şeydir diye düşünüyorum. Temiz izler bırakmanın, yaşantıdan alınan her nefesi ‘iyi bir şeyler yapmanın çabasıyla’ yorgun düşerek harcamak sorumluluk duygumun emridir. Başım üstüne!

Güzel günlere insanlığın bol olduğu barış sevgi ve kardeşlikle dolu “Nasıl bilirdiniz?” sorusuna, iyi bilirdik denilen insanlardan olmak umudu ile…

Bu yazı toplam 817 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar