SRT Yayın Akışı - 18.04.2021
Son Dakika

İnsanların neyi neden yaptığını anlamaya çalışın14 Ağustos 2020 - 04:46, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Ayrılık aşamasında bazı insanlar öyle şeyler yapar ki, siz kendinizi hatalı biri olarak görüp, tek suçlunun kendiniz olduğunu düşünerek huzursuz olursunuz. Kendinizi bir işe yaramaz, pasif, kötü huyları olan, karşınızdaki insana layık olmayan biri zannedip kahrolur, hatta belli süre sonra onun adına dahi üzülmeye başlarsınız.

Böyle insanların amacı; size kötü biri olduğunuzu zannettirip, yaptığı hataların üstünü kapatarak, kendisinin vicdan azabı çekmesini önlemektir.

En ufak kıskançlığı, en basit hatayı, en anlamsız sözü büyütüp farklı bir şekilde aksettiren kişilerin gayesi, yürümeyen bir ilişkinin bitiş nedeni olmak istemeyip içi rahat bir şekilde o ilişkiden uzaklaşmak istemesidir. Böyle olduğunda siz; ben çok kıskanç, aşırı kavgacı, anlayışsız, ilgisiz biriyim diye düşünürsünüz.

Sorunlu bir evlilik hayatının sorumluluğunu üzerinde taşımak istemeyen kişilerde aynı davranışı sergilerler. Ve siz bazı şeylerin yoluna girmesi için kendinizi düzeltmek adına çabalarsınız. Fakat değişen pek bir şey olmaz. Çünkü her şeyin sorumlusu sadece siz değilsinizdir.

Bu tarz davranışları olan insanlar iyileşmek istemediği için bu tavrı takınırlar. Takındığı bu tavır ile vicdanlarını rahatlatıp en azından sizin onu suçlamanız için ortada sebep bırakmazlar. Onlar yoluna bocalamadan devam ederken siz özgüveninizi yitirip yola devam etmekte güçlük çekersiniz.

Size düşen tek şey karşınızdaki insanın kendinizi suçlu hissettirmesine izin vermeden o ilişkiyi bitirip sanrıyı üzerinizden atmaktır. İnsanların söylediklerine, yaptıklarına, ithamlarına, davranışlarına takılmak yerine neyi neden yaptığını anlamaya çalışın.

Sevgilerimle…

Bu yazı toplam 914 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar