SRT Yayın Akışı - 31.07.2021
Son Dakika

İŞTEN ÇIKARMA YASAĞINA GELEN UZAMA12 Haziran 2020 - 03:42, Cuma


Gülsüm ÇAKMAK GÜNERİ (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir)

Değerli okurlarımız Corona virüs kabusu ile savaşma kapsamında bir çok destek sağlayan hükümetimiz,  bu kez işten çıkarmayı üç aylık süre ile yasaklamış ve  bu yasaklama ile işverenlere ücretsiz izine çıkartma hakkı tanırken, çalışanlara günlük 39,24 Türk Lirası ödeyeceğini daha önceki yazımda sizlerle paylaşmıştım. Cumhurbaşkanımızın işten çıkarma yasağının sürecini uzatma yetkisi olduğunu ve Corona virüs kabusunun devam etmesi durumunda olası bir uzama olabileceğini sizlere iletmiştim.

Beklenen uzama geldi!

17 Nisan 2020 tarihinde yürürlüğü giren işten çıkarma yasağı, 17 temmuza kadar devam edecekti fakat; cumhurbaşkanımızın kararı ile işten çıkarma yasağı 3 ay daha uzayacak. böylece işverenler kendi istekleri doğrultusunda işten çıkış işlemini gerçekleştiremeyecekler. 30 Eylüle kadar süren yasak ile çalışanların bu süreçte sıkıntıları bir nebze de olsa azaldı.

Ücretsiz İzin Desteği sürecinde uzama var mı?

İşten çıkarılma yasağının 3 ay daha uzaması ile ücretsiz izine çıkartılan çalışanlara nakit desteği 3 ay daha uzayacak. Günlük ücreti 39,24 TL olan ve aylık 1770,00 TL alacak olan çalışanlar için yeni düzenleme yürürlüğe girdi.

Saygılarımla

Bu yazı toplam 3267 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar